Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Nudzove zlanovanie

Nudzove zlanovanie 15.10.2013 18:57 #33

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Chystame clanocek o nudzovom zlanovani, dufam ze bude coskoro...
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Nudzove zlanovanie 19.02.2015 11:59 #125

  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 1
  • COM_KUNENA_KARMA: 0


Zlanovanie v lese je malo potrebne.Viem si predstavit zlanit z balkona polozruteneho domu.Ale ako zlania moji spolubyvajuci?
Moje deti ,zena a pod.,ktrori mozu mat strach z vysky.A je ine zlanit zo zabradlia ked mam tazisko nizsie, ako skocit do prazdna ako casato vidime v roznych dokumentoch /napr.zo strechy domu/.
A nebodaj sa bude treba ponahlat.

Jaro
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Nudzove zlanovanie 03.03.2015 09:38 #126

  • lubos80
  • lubos80-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 20
  • COM_KUNENA_KARMA: 1
Predpokladam, ze budes mat doma nejake lano, sedak ci spravis si improvizovany sedak z lana, karabinu a zlanenie osmu ci HMSku. Dalsi na rade si moze sedak + zlanovaciu osmu vytiahnut na lane. Tiez ako ty vidim problem = neskusenost ostatnych clenov rodiny.

Zenu, ktora sa nikdy nezlanovala by som sa bal samu nechat zlanit na osme. Skor by som to riesil tak, ze ju poslat ako prvu, priviazat ju na sedak napriamo dvojitou osmickou tak, ako ked lozis top-rope. Z balkona kladka, a ty ju budes z hora spustat cez istiacu pomocku (kyblik, hms, osma, .. ). Mame balkon betonovy, horna cast zabradlia je masivny plech (neviem ako pevne je pripevneny). Viem si predstavit lano 1 krat omotat okolo toho zabradlia, aby bolo vacsie trenie a si to udrzal. Dat si pozor na trenie lana, aby sa neprepalilo, spustat ju pomaly a aby tam neboli ostre hrany ktore by mohli lano prerezat. Spustanie tak mas cele v rezii ty, dole sa len vyzlecie zo sedaka a ty si ho opat vytiahnes aj so sedakom. A pojdes posledny.

Pripadne ju skusit dostat aspon par krat na umelu stenu (toprope). Pridu si na svoje hlavne deti a strach postupne prekonaju a hlavne ziskaju prax ako pohybovat, "chodit" pri spustani po stene. Tiez som mal strach z vysok a prave lozenim na stene (resp. lezeckym kurzom) som sa ho po case zbavil.

Prosim, toto neberte nikto ako navod.
Netrufal by som si v tejto teme nikomu radit. Bola to len cista uvaha.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Nudzove zlanovanie 03.03.2015 09:51 #127

  • lubos80
  • lubos80-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 20
  • COM_KUNENA_KARMA: 1
Jaro napísal:

A je ine zlanit zo zabradlia ked mam tazisko nizsie, ako skocit do prazdna ako casato vidime v roznych dokumentoch /napr.zo strechy domu/.

Este k tomuto: Myslim, ze je to zajedno. Mne osobne by viac vyhovovala ta strecha. :) Si zober, ze mas na chrbate velky 60L BOB batoh, zlanujes jednoducho, chrbtom ku kraju a na okraji sa len opries do lana, "neskaces" do prazdna,, nohy mas oprete do bytovky a si skoro v lezatej polohe ,, cize ide to pomerne hladko. Ako pre netrenovanu osobu je to prvy krat neprijemne.. Ale myslim, ze menej ako ked jej povies "prelez si zabradie" a postav sa zvonka.. Skor sa "zablokuje" , lebo musi prejst cez prekazku a hornej casti sa nevie spolahnut na lano.. A ked nebude mat kam dat zvonku nohy (plne balkony), to si este uzijes :)
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Nudzove zlanovanie 31.03.2015 20:37 #149

  • xander711
  • xander711-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 7
  • Dostali ste poďakovanie 1
  • COM_KUNENA_KARMA: 3
-súhlasím z nácvikom/musí byť ozaj častý/
-kto nema skúsenosti sám nikdy nelezte!
-sedák sám osebe nestačí-telo je v hornej časti ťažšie, keď to navlečieš na neskúseného preváži sa dole hlavou!!!/uz som to videl/
-k sedaku doplnte aj prsny uväz
a po zacviku pomocou ,,osmy,,prusikov ci pomocou duflerovho sedu kazdy uvidi aspon vyber moznosti ako na to
Posledná úprava: 02.04.2015 14:33 od xander711.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes