Domovská stránka » Acylpirín z lesa

Acylpirín z lesa

tuzobnik-brestovy-1073 jpg 290x600 q85Aspirín, u nás notoricky známi Acylpirin, tiež známy ako kyselina acetylsalicylová, je nesteroidný protizápalový liek, ktorý zmierňuje horúčku a bolesť. Aspirín pôsobí inhibíciou cyklooxygenázy enzýmu zúčastňujúceho zápalového procesu.
Aspirín sa používa po stáročia na úľavu od príznakov prechladnutia chrípky, a lekári predpisujú aspirín ako preventívny liek na srdcový infarkt.
Vzhľadom k tomu, aspirín môže mať vážne vedľajšie účinky, vrátane podráždenie žalúdka a krvácania, byliny, ktoré obsahujú protizápalové chemické látky a nepokazia váš žalúdok sú užitočnou alternatívou.

Túžobník brestový

 Túžobník má analgetické a protizápalové vlastnosti a je užitočné pri liečení horúčky, bolesti hlavy a bolesti spojené s reumatizmom a artritídou. Túžobník obsahuje niekoľko výkonných salicylátov, solí odvodených od kyseliny salicylovej, ktoré sú chemicky podobné aspirínu, ale nespôsobia krvácanie do žalúdka. Túžobník , na rozdiel od aspirínu, má pozitívny vplyv na tráviaci systém. Zberateľ David Hoffmann, vo svojej knihe „Zdravotné Bylinkárstvo: veda a prax bylinné medicíny,“ odporúča túžobník na liečbu pálenia záhy, prekyslenie žalúdka, mierne žalúdočné krvácanie.

vrba-biela-1769 JPG 290x600 q85Vrba biela

Kôra vŕby bielej (Salix alba) je tradičný rastlinný liek na horúčky, chrípky, reumatizmus a dnu. Kôra obsahuje salicín a kyselinu salicylovú. Tieto prírodné rastlinné chemikálie znižujú zápal, horúčka a bolesť. V knihe „Liečivé rastliny sveta,“ Ben-Erik van Wyk a Michael Wink uvádzajú, že protizápalové chemické látky v vŕbovej kôry inhibujú syntézu cyklooxygenázy, enzýmu zúčastňujúceho sa pri zápaloch, bez podráždenia žalúdka.

Brezy

Brezy (Betula spp.) Boli použité ako liek už po stáročia. Breza obsahuje betulín a betulinovú kyseliny, ktoré sú silné protizápalové látky. Tradične je list brezy používaný ako liek pri zápalových ochorení, ako sú dna, reumatizmus a artritída. Breza nespôsobuje gastrointestinálne nežiaduce účinky a breza bola tradičná bylina indiánskych komunít pre žalúdočné ťažkosti.

Osiky

 Osika rovnako ako topoľ a vŕba obsahuje salicín a deriváty salicínu v kôre. Salicín je protizápalový, ktorý sa v organizme, konkrétne v črevách a pečeni, mení na kyselinu salicylovú. Osika sa používa na liečbu bolestivých zápalových ochorení ako je reumatoidná artritída a cystitída. Zberateľ rastlín Hoffman odporúča používať osiku na liečbu reumatoidnej artritídy, horúčky a infekcie.Ak chcete svoj organizmus čo najmenej zaťažiť, skúste dať prednosť pred aspirínom tomu, čo nám matka príroda dala. Tavoľník, vŕbová kôra, breza a osiky sú skvelými náhradami za liek, po ktorých sa vám určite uľaví od bolesti.

Zdroj:livestrong.com