Koloidné striebro

Čo to je?

Koloidné striebro je vodná disperzia nanočastíc striebra (vo vode jemne rozptýlených mikroskopických čiastočiek striebra – rádovo o veľkosti 0,000001 mm). Vyrába sa elektrolýzou z väčšieho kusu, veľmi čistého (takzvaného kvadratického) striebra a z očistenej destilovanej a demineralizovanej vody.

ks

Častice majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe.

 


 

História striebra
 
Antimikrobiálne vlastnosti striebra zaznamenala už staroindická medicína. K jeho využitiu, ako antimikrobitického prostriedku vo väčšej miere došlo až v čase rímskeho impéria. Všetky patricijské domy uchovávali jedlo v strieborných nádobách a do mlieka a tekutín sa ukladali strieborné mince. Tento zvyk sa uchoval aj v stredoveku. Užívanie strieborných príborov a nádob bolo samozrejmosťou. Aj nádoby na svätenú vodu v kostoloch boli zo striebra, takže voda v nich bola prakticky sterilizovaná. V stredoveku šľachta skladovala mäso naložené v striebornom prášku, ktorý bol aj na stoloch (ako solnička) a jedlo ním posypávali, zjavne si vedomí jeho antibakteriálnych účinkov.

Najlepšia éra pre koloidne striebro bolo obdobie medzi svetovými vojnami. Striebro sa užívalo ako liek pri liečbe prenosných chorôb ústne, aj vnútro žilne. Ale v priebehu druhej svetovej vojny sa na trhu objavili sulfonamidy a potom antibiotiká. Teda liečivá na rovnaké ochorenia, ale v lacnejších obaloch, s výhodou ľahkého skladovania vo forme kapsulí a neskôr tabliet. V neprospech koloidného striebra bola aj skutočnosť, že v priebehu šesťdesiatych rokov minulého storočia sa začal dôsledne a v medzinárodnom merítku presadzovať princíp, že prírodné látky v úplne čistej podobe nesmú byť patentované ako liečivá. Inými slovami, na ich výrobu a predaj nemôže vzniknúť nikomu výhradné právo. Táto okolnosť spôsobila prechod z používania striebra, na antibiotiká a liečenie sa zmenilo na veľký biznis.

V roku 1993 únik informácií o výbave kozmonautov spôsobil opätovný záujem o koloidné striebro. Verejne vyšlo najavo, že americkí aj ruskí kozmonauti odlietajú do vesmíru so zásobami koloidného striebra, určeného pre širokospektrálne zdravotné a hygienické použitie.

Moderný výskum vedeckou metódou

V roku 1861 Thomas Graham zistil, že niektoré častice môžu preniknúť cez bunkovú stenu, zatiaľ čo iné nie. Pre tento prechodný stav hmoty použil výraz koloid. Čiastočky v koloidnom striebre nie sú vo vode rozpustené, ale suspendované.

 
Fakty

Keď sa koloidné striebro dostane do prostredia jednobunkových organizmov (baktérií), ničí štruktúru bielkovinového obalu a tým zabraňuje ich rozmnožovaniu. Už pri koncentrácii 10 ppm má silnejší antibakteriálny účinok, ako väčšina bežných antibiotík. Dodnes vieme o 650 druhoch choroboplodných mikroorganizmov, ktoré koloidné striebro efektívne ničí. (Science Digest magazin 1978, marcové číslo)

V laboratórnom prostredí v skúmavke, za približne 6 minút zničí všetky choroboplodné mikroorganizmy. Známu baktériu Stafylococcus Aureus (alebo zlatý stafylokok) striebro dokáže zničiť za rovnaký čas. Proti striebru sa nevytvárajú rezistentné kmene.

Striebro je esenciálny stopový prvok pre človeka, i pre rastliny a zvieratá. Lekárske výskumy preukázali tesný vzťah medzi striebrom a imunitným systémom ľudského organizmu. Okrem toho má koloidné striebro vysoký účinok na regenaráciu kostí (hoja sa až o 50 % rýchlejšie). Môžeme ho priložiť ako obklad na rezné rany, popáleniny, podráždenú pokožku, lebo podporuje regeneráciu kože a iných jemných tkanív a navyše má sterilizujúci účinok. V ľudovej medicíne sa používalo povestné priloženie striebornej mince na ranu.

Možnosti využitia koloidu striebra
 
Koloidné striebro sa podieľa na „dozrievaní“ T-buniek, jednej z najdôležitejších zložiek imunitného systému. Okrem toho koluje v krvnom obehu a umŕtvuje choroboplodné víry, baktérie a plesne. Čím uľahčuje prácu imunitnému systému. Okrem toho je vysokoúčinný antioxidant.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sú mikróby pôvodcami 670 klasifikovaných infekčných chorôb. Striebro likviduje 650 týchto mikróbov. Z dlhého zoznamu vymenujeme za baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli, koliformy, salmonely, Bacilus aureus a ďalšie bacily, z vírov: HIV, herpetoviry, chrípkové víry a ďalšie. Z plesní kandidy, giardie, trychomony a iné.

Koloidné striebro má ďalšiu príjemnú vlastnosť a to jeho chemicky neutrálne sa chovanie k všetkým tekutinám a liekom vrátane antibiotík. Nemá však logické opodstatnenie užívať antibiotiká spoločne so striebrom. Ďalej nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv užívať aj osoby trpiace akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou, či inými zažívacími problémami.

 
Koloidné striebro zabíja nielen chorobné baktérie, ale aj baktérie „priateľské“, ako napríklad laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus, rovnako ako to robí väčšina antibiotík. Je nutné tieto baktérie obnoviť, najlepšie konzumáciou kyslej kapusty, nepasterizovanými mliečnymi výrobkami, alebo kto sa nevie zbaviť obsesie návštevy lekárne a vyhadzovania abnormálneho množstva peňazí za niečo, čo sa dá zohnať za pár centov, môže investovať do hyperdrahých probiotických tabletiek, ktorými si obnoví niekedy aj tri druhy laktobacilov (z vyše tisíc päťsto druhov).


Spôsoby aplikácie koloidného striebra
 
Najúčinnejší spôsob je vnútorné užitie, obvykle ráno a večer piť striebro a medzi tým konzumovať laktobaktérie. Ďalej je možné vykonávať výplachy úst - odstraňuje mimo iného aj zápach z úst, ničí baktérie zubného povlaku. Veľmi účinné je kloktanie a výplach nosových dutín koloidným striebrom. Je možné vykonávať aj výplachy pošvy, alebo dezinfekciu konečníka, ďalej výtery ušných otvorov atď.

Takisto sa dá koloidné striebro používať ako očné, nosné a ušné kvapky, pomocou skleneného kvapkadla. Aplikácia do očí sa môže prejaviť dočasným pálením, ktoré však čoskoro vymizne a netreba podliehať panike. 

Ďalej sa ním dajú úspešne eliminovať telesné pachy. Na toto sú vhodnejšie silnejšie koncentrácie - od 20 ppm vyššie.

Vonkajšie potieranie akné, vyrážok, ekzémov, oderov a rezných rán, miesta bodnutia hmyzom a hlavne miesta zasiahnuté plesňami. Koloidné striebro patrí medzi najúčinnejší prostriedok proti celkovému zaplesneniu organizmu, hlavne tráviaceho traktu. Kombinácie klystíru a pitia koloidného striebra dokáže zásadne uľahčiť zaplasnenému organizmu.

Koloidným striebrom môžeme dezinfikovať nápoje pridaním pár kvapiek do tekutiny, alebo do konzerv či zaváranín. U domácich zvierat môžeme potierať rany a vyrážky, tiež môžeme dezinfikovať hračky alebo hrnce. Aj kvety, hlavne ak sú zasiahnuté nákazou alebo parazitmi, môžeme postriekať koloidným striebrom, či pridať pár kvapiek do vázy s kvetinami aby vydržali dlhšie svieže.

Je vhodný na dezinfekciu a deodoráciu chladničiek a klimatizácií.

Laboratórium Mikrobiológie a Molekulárnej biológie v U.S.A. (Dr.David A.Revelli a Dr.Ron W.Leavitt,Ph.D.) publikovali nasledovné výsledky výskumu: Koloidné striebro je širokospektrálne antibiotikum, ktoré dokáže efektívne zastaviť rast a zabiť veľké množstvo baktérií. Niekoľko výsledkov z testov:

 • Staphylococcus aureus: Zápal pľúc, kožné a očné infekcie, vredy, pooperačné infekcie rany (otrava krvi), syndróm toxického šoku, meningitídy, otravy jedlom, osteomyelitída zastavené pri 2.5ppm (parts per million = mg/l), zabité pri 5ppm
 • Staphylococcus pneumoniae: Zápal pľúc, meningitída, zápal vedľajších nosových dutín, zápal stredného ucha (ušné infekcie) a pod. – zastavené pri 2.5ppm, zabité pri 5ppm,
 • Salmonella typhimurium: Otrava jedlom a črevná horúčka, zastavené a zničené pri 2.5ppm
 • E. coli: otrava jedlom, infekcie močových ciest, hnačky, infekcie horných dýchacích ciest a infekcie rán, zastavené a zničené pri 2.5 ppm
 • Haemophilus influenzae: Zápal stredného ucha (ušné infekcie), zápal pľúc, meningitída, infekcie hrdla (vrátane epiglotitídy u detí), hnisavé artritídy u detí, zastavené pri 1.25ppm a zničené pri 5ppm
 • Enterobacter aerogenes: infekcie močových ciest, zastavené a zničené pri 2.5ppm
 • Klebsiella pneumoniae: infekcie dolných dýchacích ciest a nozokomiálne infekcie (infekcie šíriace sa v nemocniciach), infekcie močových ciest, zranenia, zastavené a zničené pri 2.5ppm
 • Pseudomonas aeruginosa: infekcie po popálení, keratitída, zápal pľúc, meningitída, nozokomiálne infekcie, infekcie močových ciest a pod, zastavené pri 2.5ppm a zničené pri 5ppm
 • Staphylococcus pyogenes: kožné infekcie, infekcie horných dýchacích ciest (hrdlo), nemocničné infekcie, šarlach, atď, zastavené a zničené pri 1.25ppm
 • Staphylococcus faecalis: infekcie močových ciest, endokarditídy a infekcie rán, zastavené pri 2.5ppm a zničené pri 5ppm
 • Staphylococcus mutans: hlavná príčina zubného plaku a zubného kazu, zastavené a zničené pri 5ppm
 • Staphylococcus Gordon: zubný kaz, infekcie srdcových chlopní, zastavené a zničené pri 5ppm

Z úspechov Hanoverského inštitútu úspešne liečiaceho striebrom pacientov a experimentovaním s vysokými dávkami koloidného striebra vymenujme:


Zápal stredného ucha, kolitída – zápal hrubého čreva, pásový opar, chrípka, zápal očného viečka, žalúdočné vredy, zápal močového mechúra, popáleniny, reumatizmus, cukrovka, malo pľuzgierové impetigo, zápal očnej rohovky, svrbenie, lišaje, zväčšenie prostaty, absces, zápaly (všeobecne), ekzémy, dermatóza, zápal nosových dutín, vredy, psoriáza, infekčná hnačka, zápal čelových dutín, zápal slinivky brušnej, plesňové ochorenia tráviaceho traktu, rakovina kože, a mnoho ďalších.

Určite si teraz kladiete otázku, aký to má háčik? Počuli ste pojem „modrá krv?“ Týmto titulom sa „honosila“ šľachta. Vzniklo to práve používaním striebrenky ako soľničky a skladovaním mäsa v striebre. Výraz sa udomácnil, lebo niektorí šľachtici s poruchou nadobličiek, ktoré sú hlavným orgánom zabezpečujúcim vylučovanie striebra z organizmu, trpeli Argyriou (sinavým zmodraním pokožky). Jedná sa o kozmetickú vadu, ktorá nikterak neovplyvňuje kvalitu života (a zvyšuje šance na castingu do pokračovania Avataru) a je tak vzácna, že existuje momentálne jediný zdokumentovaný prípad žijúceho človeka trpiaceho ochorením - pije koloidné striebro denne - na litre (namiesto vody už štrnásť rokov.) Môže sa užívať s ľubovoľnými liekmi, môže sa užívať v tehotenstve, je bezpečné ho podávať deťom (akurát treba znížiť dávkovanie podľa váhy človeka). Jediní, kto by sa mal koloidného striebra vyvarovať, sú ľudia s veľmi vzácnou alergiou na striebro.

Cena striebra je až smiešna v porovnaní s obnosom, ktorý necháme v lekárni po návšteve doktora, napríklad s angínou. Môžeme si ho po zakúpení patričného prístroja (investícia nepresiahne 200 eur) vyrábať doma (to už začína byť cena k popukaniu smiešna) a pokojne ho piť aj celoročne. Alebo si ním posilňovať imunitu v chrípkových obdobiach. A určite si pred rozhodovaním, či do seba dáte radšej koloidné striebro, alebo antibiotikum od doktora, ktoré často nezaberie, lebo väčšina baktérií je už rezistetná, treba prečítať príbalový leták antibiotík. Prejsť zoznamom možných vedľajších účinkov a položiť si otázku, či budeme radšej zdraví, s astronomickou možnosťou, že sa zmeníme na šmoulu; alebo si radšej privodíme osem nových chorôb a päť alergií, ktoré antibiotiká môžu spôsobiť. A tu sa už o astronomických šancách hovoriť nedá.

Práve striebro je ideálny prostriedok pre Stalkera! Lebo keď sa TO stane a zavrú nám lekárne a obchody, bude zúriť hlad a epidémie, my Stalkeri budeme zdraví. Striebro v obdobiach krízy, môže byť aj veľmi ťažký kaliber platidla. Keď v čase prosperity sú najbohatšie farmaceutické korporácie, v čase núdze môžu byť najbohatší obchodníci so zdravím.

 

http://www.silver-colloids.com/Reports/reports.html

http://www.clspress.com/tox.html

http://dermatology.cdlib.org/111/case_reports/argyria/wadhera.html

http://www.happyherbalist.com/fda_report.htm

 

 

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes