Nový Kalašnikov

kalasnikovNa práve  prebehnutej  Výstave inovácií v Moskve boli verejnosti predstavené dve nové ruske útočne pušky nesúci odkaz po legendárnych zbraniach rodiny Kalašnikova. Nové pušky (prípadne karabíny) označované ako Kalašnikov AS-1 a Kalašnikov AS-2. Využívajú konštrukciu bull-pup a sú komorované na dva rôzne kalibre.

Máme tu horúcu novinku Klašnikov AS-1 a AS-2. Zbrane AS-1 a AS-2 predstavila pred týždňom na Výstave inovácií  nová zbrojná spoločnosť Kalašnikov. Ide zjednotenú korporáciu zbrojných podnikov Ižmaš, Ižmech, Bajkal a Molot. Nový koncern vsádza na slávne meno ruského konštruktéra zbraní Michaila Kalašnikova.

Klašnikov AS-1 a Klašnikov AS-2

Spoločnosť Kalašnikov vyvinula obe zbrane na žiadosť ruskej federálnej bezpečnostnej služby FSB, ktorá hľadala nové moderné zbrane pre svoje špeciálne jednotky a pravdepodobne pre novy ruský systém vojaka budúcnosti RATNIK. Obe zbrane sú kategórie bull-pup, AS-1 je komorovaná na ruský náboj 5,56×39mm a AS-2 na náboj 7,62x39mm.

Zbraní kategórie bull-pup, bolo v ruskom zbrojnom priemysle ako maku. Nedá sa povedať žeby rusi bull-pup nemali. Konštrukcie Korobova TKB-408 či TKB-022 sa z prototypových plienok nedostali. Groza OC-14 / OTs-14 áno. Groza je primárne komorovaná na 9x39 SP-5 (používa strelivo pre známu pušku VSS-Vintorez).  Korporácia Kalašnikov sa sústredí na vývoj a výrobu zbraní kategórie bull-pup.


Korobov TKB-408 Korobov TKB-022 OTs-14

Bohužiaľ informácii je zatiaľ poskromne. Ďalšie už len na základe dostupných obrázkov predpokladám, že materiál bude asi plast, nejaký polymér. Puška sleduje modernu líniu railov pre príslušenstvo. Zaujímavo vyzerajú dva prepínače na tele zbrane. Posuvný prepínač priamo nad spúšťou a veľký (zrejme pre palec) prepínač nad pažbičkou. Logicky by sa mohlo jednať o poistku a selektor streľby. Zaujímavé a veľmi originálne riešenie.

Zdroj: http://www.military-informant.com

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes