Koktail pre Molotova.

molotovMeno "Molotovov koktejl", ktoré odkazuje na sovietskeho komisára pre zahraničie Molotova, dostala zbraň v roku 1939. Pôvodný tvar bol koktail pre Molotova a fínski vojaci, ktorí s ním prišli, ním vyjadrovali svoj "priateľský" postoj k mužovi, ktorý bol podľa nich hlavným pôvodcom Zimnej vojny /Talvisoty/  a bol vo Fínsku obľúbený ešte menej ako Stalin.

Meno bolo neskôr prevzaté za veľkej vlasteneckej vojny vojakmi Sovietskeho zväzu. Dôvody boli zmiešané, podľa niektorých to bola úcta k jednému z čelných predstaviteľov ZSSR, podľa ďalších negatívny pohľad na neho a názor, že Molotov bol zodpovedný za nepripravenosť ZSSR v čase nemeckého útoku, takže po ňom bola pomenovaná jediná improvizované zbraň, ktoré sovietskej pechote ostala.

petrol-bomb 1932351iNič jednoduchšie asi nie je. Rozbitná fľaša naplnená horľavinou, zapálená a hodená na cieľ. Niečo podobné vidíte, každý deň v telke.  Obsah väčšinou benzín a olej 50/50. Benzín na horenie, olej na priľnavosť. Zápalné fľaše boli aj sú bežne používane, cez veľkú vlasteneckú vojnu až do dnešných dní, pretože v neprehľadnom teréne, akým je hustý porast alebo mestská zástavba, môže byť dobre vyrobená zápalná fľaša stále jednou z účinných protitankových zbraní. Je však používaný len ako lacná a ľahko dostupná zbraň z núdze, pretože existuje celý rad účinnejších zbraní, ktorých použitie vystavuje útočníka oveľa menšiemu riziku. Pri použití proti tankom sa väčšinou zápalné fľaše hádžu na priestor vetranie motora, aby horľavina zatiekla do motorového priestoru. Moderné obrnené vozidlá sú však proti podobným útokom vybavené uzatvárateľnými žalúziami vetrania motora, takže si veľmi nepomôžete.

Vylepšenia.
Použiť stužený benzín. Benzín stužíte mydlom, polystyrénom, vaječným bielkom, tukom. A máte teoreticky napalm. Nerozstrekne sa to , a zvýši sa teplota horenia.
Fľaša naplnená zmesou koncentrovanej kyseliny sírovej a benzínu (v pomere 1:1), pevne uzatvorená fľaša sa obalí handrou a handra sa nechá nasiaknuť zmesou chlorečnanu sodného (alebo draselného- starý dobrý travex) s cukrom (nasýtený vodný roztok). Po zaschnutí sa z fľaše stáva zápalný granát, stačí hodiť a po rozbití pohára sa sám zapáli. Môže sa pridať páskou prilepený kus kovu , nech sa tá fľaša skôr rozflakne.

Malá právna informácia na záver. Pokiaľ vyrobíte, použijete alebo budete vlastniť  Molotova v čase mieru a pôsobnosti platných zákonov, a nie v čase keď na tom nebude záležať,  lebo bude právo nevymožiteľné , tak si veľmi pravdepodobne koledujete o mierne povedané slušný prúser.  Zrejme budete obvinený a zrejme aj odsúdený  z niektorej, alebo aj všetkých nasledujúcich vecí.
Nedovolené ozbrojovanie ,
Podpaľačstvo,
Založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny,
Záškodníctva,
Sabotáže,
Všeobecného ohrozenia
a zrejme niekoľkých ďalších, podobne ľubozvučne znejúcich veci.
V podstate , keď sa dostanete pod 10 rokov nepodmienečne, môžete byť radi. Ja len aby bolo jasno, že toto nie je návod, ale historicko-poučný článok akých je plný net. 

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes