8 chýb pri balení BOBu.

imagesAk sa spýtate 20 prepperov čo majú v BOBe, dostanete 20 mierne odlišných odpovedí. Ale to je OK, tak to ma byť, každý by mal poznať svoje silné a a slabé stránky. Tak si prejdite mojich 8 upozornení, a zistite či sa v nich nájdete.

 

1., Megalomania

Videl som 60kg monštrum, ktoré si zbalil 70 kilový t-pack. Chýbal v ňom len zvárací agregát, kuchynský drez a kolieskové korčule. Treba si uvedomiť, že BOB ma byť prenosný! Možno s ním budete musieť prejsť veľa km. A ako zistíte čo je fakt veľa? Je na to len jeden spôsob. Prasknúť bagel  na chrbát, a prejsť s nim 15km s prevýšením 500-1000m. Inak to nejde. A keď to nejde, vyhádzať somariny, a keď to derie boky či plecia tak vymeniť bagel. A v obývačke poklusom okolo konferenčného stolíka na to neprídete.

2., Priveľa jedla

 Jasne že to súvisí z bodom 1., BOB je primárne určený na 3-4 dni. Ale to neznamená, že si máte zbaliť 12 plnohodnotných jedál. Dajte si na seba 12 balíčkov MRE a pochopíte. Inak takto, proti MRE nemám nič zlé, sám ich pár/ no viac ako pár/ vlastním. Sú uložené tam, tam a tam a čakajú v mieri keď ich bude treba. V BOBe mám dva kusy.2 konzervy. A zvyšok hyperproteínové tyčinky, proteínové nápoje, čokoláda, kofein, sardinky, orechy, sušienky. Niečo čo má veľa energie a malú váhu. Ak budete potrebovať BOB, budete tú energiu potrebovať.

3., Najprv si kúpim vak.

Vyberiem si total brutal hyrepcamo super cool 80L bagel. A potom do neho budem hádzať veci kým nebude plný.  Však sa to raz zíde, nie? Nie. Nie akože sa nezíde, ale používajte zdravý rozum a logiku. Hejkal, 5 tričiek a 5 treniek tam fakt nepatrí.

4., Málo vody

Bez vody to nejde. Minimálne 2 litre!! Plus filter /je to fakt pár €, neviem prečo váhate, nič v BOB nie je dôležitejšie/ a kovovú nádobu , kde môžem vodu prevariť. Som zo stredného Slovenska, kde máme pitnú vodu snáď v každom potoku a ani na blbé hríby nejdem bez camelbagu z 3 litrami vody.

5., Lacné šmejdy

no2243t

 Áno, doba je ťažká, rodinné rozpočty napnuté. Ale verte, že na BOBe sa šetriť neoplatí. Radšej ho nerobte vôbec. Keď zlomíte nôž a budete ho potrebovať, zaplačete, že ste bol fakt pako a nekúpil niečo poriadne. Mal som nôž Acron, oceľ 420. Nádherný kúsok, tanto čepel, kus ocele. Hrdo som ho nosil,  a poctivo ním strúhal paličky pri ohni a vešal ho na taktickú vestu nech ho každý vidí. Až raz bolo treba naporciovať zmrznutú hus. Hus ostala v celku a milý Acron na dva kusy. Sklopil som uši , vzal Glocka a puukko a z hanbou v tvári dokončil , čo bolo treba. Ďakujem, že sa zlomil pri tej blbej husokačke.

6., Neotestované veci.

Mať plný bagel najnovších vychytáviek a nevedieť ako ich použiť je cesta do pekla. Keď si už kúpim ten firesteel tak s ním teda ten oheň naozaj založiť vyskúšam. Vytiahnem návod na filter a zistím ako dlho trvá kým prefiltrujem tú petku vody! Keď budem potrebovať uvariť vodu na čaj pre deti na plynovom variči a zistím , že mám piatkový kus a chýba mi tesnenie, ktoré nejaký unavený chlapík zabudol pribaliť, bude neskoro.

 7., Poriadne topánky .

Ak budete hádzať na chrbát BOB je veľká šanca, že je pred Vami pár desiatok kilometrov chôdze. Civilné topánky, tenké členkové ponožky či dokonca nejaké cool tenisky  je vražda. Vašich nôh. PORIADNE vojenské alebo turistické topánky pre Vás a pre každého člena rodiny!!! Plus minimálne 2 páry hrubých, kvalitných ponožiek. Rusofili a naturisti majú povolene onuce J. Zásyp na nohy a niečo na pľuzgiera v lekárničke tiež nie je zlý nápad.

8., Multi nástroje.

Ok. Uznávam, že taký Leatherman či Victorinox je naozaj kus poriadneho nástroja. Ale multiset typu pílka,  lopata, krompáč sekera a kompas s píšťalkou v jednom je kravina. Nebude to fungovať. Keď trváte na tom že tie nástroje, náradie, prípravky či pomôcku potrebujete, kúpte tú najlepšiu a najkvalitnejšiu akú si môžete dovoliť.

Pár vecí ktoré nie sú zásadné, ale pouvažujte či ich do Vášho BOBu neprihodíte.

Brúska na nože. Tupý nôž je ako tupý človek. Keď je ho treba, je nanič. Nemusí to byť Spyderco za 80€, ale aspoň kúsok brúsneho kameňa sa hodí.
Igelitové sáčky. Nič nevážia, a udržia  v suchu nejaké to jedlo, podpaľovač na oheň, či odpadky ktoré môžu o Vás prezradiť čo netreba.
Hygiena. Mydlo, pasta, kefka, toaleťak. Zdravie a duševná pohoda čistého tela môžu byť pre morálku naozaj zásadné. NEPODCENOVAŤ .
Malý blok papiera a tužka.  Môže sa Vám stať , že bude teba si zapamätať nejakú frekvenciu na vysielačke, cestu v na mape či časový údaj. A hlava v strese nefunguje vždy tak ako by ste chceli či očakávali.
Šitie. Roztrhnuté trenky prežijete. Ale rozpáraná topánka, popruh na vaku, či diera na bunde môže byť fatálna. Aj keď lepiaca páska funguje tiež dobre J.
Ochranné okuliare. Mám kolegu, ktorý je hubár a za posledné dva roky bol 5x u očného z vetvičkou v oku. Uznávam, že toto je extrém či blbá karma, ale uvedomte si na huby chodí v pohode, s úsmevom a relaxovať. Nikam nebeží, nikto ho nenaháňa. Je to 10 €, alebo ešte menej. A bez očí to všetko ide ešte ťažšie, verte mi.

Snáď Vám to niečo dalo, a prajem Vám aby ste svoj BOB nikdy nepotrebovali.

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes