Ďalekohľad FOMEI 8x52 DCF FOREMAN

Dostal sa nám pod ruky ďalekohľad FOMEI Foreman 8x52.

Exkluzívne rad loveckých ďalekohľadov FOMEI Foreman je vyrábaný za použitia materiálov najvyšších kvalitatívnych parametrov.


Všetky šošovky objektívov aj okulárov ďalekohľadu sú opatrené špeciálnymi antiodraznými vrstvami HTC (High Transmission Coating) a hranoly ďalekohľadu sú potiahnuté povlakom DEC (dielectric Coating).
Tieto úpravy zabezpečujú až o 10% menší odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožní viac než 90% priepustnosť svetla optikou ďalekohľadu.

HtC

Kombinácia povlakov HTC / DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. To umožňuje používať ďalekohľady i pre tzv."nočné videnie".
Samozrejme sa nejedná o skutočné nočné videnie, ale o schopnosť ďalekohľadu pracovať pri znížených svetelných podmienkach, typicky za šera.
Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti využívajú "zvyškového svetla", sú teda vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, krajiny /aj pred bitvou :-)/
Tam, kde ľudské oko vidí už iba čierny tieň, sú pri pozorovaní ďalekohľadom FOMEI Foreman viditeľné aj detaily.
Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovú ostrosťou obrazu. Telo ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje jeho oroseniu pri náhlej zmene teploty a tiež zaisťuje jeho vodeodolnosť(WATERPROOF).
Ďalekohľad sa aj vďaka svojej robustnej konštrukcii radí medzi ďalekohľady, ktoré môžu niesť označenie nárazuvzdorné (SHOCKPROOF).
Svetelný priemer objektívov ďalekohľadu je 52mm, v kombinácii s použitým materiálom a technológiami, ponúka skvelé optické vlastnosti pri zachovaní nízkej hmotnosti a kompaktných rozmerov.

foreman 8x52
Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 52 mm
Zorný uhol: 5,6°
Zorné pole v 1000m: 98 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 2,5 m
Relatívna svetelnosť: 45,25
Optický výstup: 6,5mm
Sklo hranolu: Bak4
Úprava šošoviek: DEC / HTC
Statívový závit: áno
Šírka: 127 mm
Dĺžka: 140 mm
Hmotnosť: 860 g

Niet čo dodať. Skvelý kúsok vhodný do výbavy každého stalkera. Nízka hmotnosť, pevné telo, ostrý obraz. Super!
Tento kúsok spolu bude možné v krátkej dobe objednať priamo v našom e-shope, veríme, že za perfektnú cenu. Predbežná cena je okolo 310-350€, čo podľa nás zodpovedá kvalite.
Treba pripomenúť, že sa jedná o luxusný model, ale onedlho prinesieme aj niečo lacnejšie, no nemenej kvalitné.

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes