Deti a prežitie

kidsSprával som sa k deťom ako k malým dospelým, veril som že sú schopné veci odôvodňovať, chápať, cítiť emócie a reč tela dospelých okolo nich.Ale ono to nie je celkom tak. Deti vnímajú svet inak.Ako, to je pri každom z nich individuálne.Treba si najsť spôsob. Verte, že treba....

 

 1) Zahrňte deti do diskusie o príprave. V pokoji im vysvetlite o čom hovoríte, odpovedajte na ich otázky úprimne a jednoducho. Zamerajte sa na rozhovor o otázkach bezpečnosti, ktoré zaručia ich prežitie.

2) Bez ohľadu na vek detí je naučte si zapamätať ich základné osobné informácie ako je meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo, mená rodičov alebo opatrovníkov. Toto bude neoceniteľné, ak sa po katastrofe oddelí od rodiny.

3) Naučte pravidlá reakcie na katastrofu školy vašich detí. Uistite sa, že máte záložný plán, aby ich mohol niekto vyzdvihnúť a / alebo sa o ne postarať/ , ak vy by ste nemohol. Dobrý nápad je mať záložný osobu, ktoré je bez ohľadu na okolnosti postráži, pre istotu.

archery4) Uistite sa, že majú školy a škôlky aktuálne núdzové informácie pre vaše deti. Mali by mať tiež zoznam osôb oprávnených na vyzdvihnutie detí. Posledná vec, ktorú chcete, je to, aby únosca využil chaosu a uniesol vaše dieťa.

5) Zriaďte viac ako jedno miesto stretnutia rodiny a uistite sa, že vaše deti vie, kde tieto miesta sú. To vám pomôže, ak by ste sa nemohli vrátiť domov.

6) Mať zaistenú kontaktnú osobu mimo štátu. Pamätajte, že aj keď môžu byť vyradené lokálne telefónne linky, tak diaľkové okruhy často fungujú aj v čase katastrofy.

7) Naučte deti ako používať 112 a precvičte s nimi, čo by mali hovoriť dispečerovi do telefónu.

8) Vzdelávajte vaše deti, aby sa nezdržiavali v blízkosti padlých stromov, padlých stĺpov elektrického vedenia a blízko akýchkoľvek káblov, ktoré ležia na zemi. Tiež je naučte, ako smrdí plyn a čo je dôležitejšie, aby o tom povedali dospelému aj keď si nebudú na 100% isté. Naučte ich inštrukcie ako opustiť budovu, ak cíti plyn.

9) Skúšajte evakuačné stratégie a evakuačné cesty ako rodinný projekt. Urobte si z toho výlet, neznižujte význam praxe, ale urobte z toho aj srandu.

10) Ak žijete v zóne potenciálnych zemetrasení alebo iných prírodných katastrof, tak deti naučte základné postupy pre tieto situácie .

11) Pripravte mini evakuačnú batožinu BOB pre každé dieťa. Dajte do neho aj rodinnú fotku, nejakú hračku, knižku alebo puzzle, proste niečo, čo je zamestná. Tiež pribaľte nejaké sladkosti.

12) Do evakuačných batožiny BOB pre dospelých pribaľte kópie rodných listov detí, ich najnovšie fotografie a nejaké dodatočné sladkosti pre deti.

child-with-pocket-knife13) Darujte decku nôž. Nie velký, nie drahý. Ale skutočný nôž. Stanovte pravidlá kedy ho može mať pri sebe a kedy nie. A vysvetlite čo znamena nôž pre človeka.Čo znamel v historií, a aky môže býť dôleižitý. Verte mi, bude nadšené.

Jedna z vecí, ktorú som najviac neznášal, keď som bol malý, bolo to, keď dospelí o niečom hovorili, ma to nezaujímalo a ani mi nevysvetlili o čo ide. V skutočnosti som mal vrodenú zvedavosť a to aj napriek tomu, že som pochopil, o čom hovorili. Premyslite si to a povedzte to vhodnou formou. Nevyplašte deti , ale vysvetlite im že sa niečo stať môže. A že pokiaľ budu na to pripravené, pomôže to im, Vám a aj ostatným.

 

 

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes