3 veci, ktoré potrebujete vedieť o zabíjaní.

composing 168696 640Zdar Stalkeri. Dlho sme boli korektní a vyhýbali sme sa podobným témam. Nie je o tom jednoduché písať, nie je to ani jednoduché počúvať či čítať. Chvalabohu nám chýbajú skúsenosti s podobnými vecami. Ale mali by sme im aspoň rozumieť.Prinášame Vám opäť preklad o „Selca“. Týpek z roka na rok drsnie a prináša temnejšie popisy skutočnosti a pocitov, ktoré prežil počas vojny na Balkáne. Toto vôbec nie je pekný post, nie je môj,  vôbec naň nie som hrdý, ale myslím že môže byť dôležitý.  Tož tak poďme na to...

Je tu pár vecí, ktoré musíte pochopiť ak sa chystáte niekoho zabiť alebo sa niekto chystá zabiť vás. Väčšina ľudí sa im vyhýba, ale je dôležité ich pochopiť. Väčšina ľudí sa nikdy ani nepobila. To je dobré, pretože žijeme v spoločnosti, kde tieto veci nie sú potrebné. Na druhú stranu, ak ste Stalker či prepper a nikdy ste sa ani len nepobili ... chýbajú Vám skúsenosti, neviete vlastne čo čakať, keď nastane SHTF. Takže...

Je ťažké alebo ľahké zabiť človeka?

 Hádajte čo? Obidve možnosti sú správne. Ako? Je to jednoduché, ale najprv musíte zabudnúť na filmové scény, kde ľudia odletia na 10 metrov keď ich strelíte so svojou vymazlenou puftolou z kolimátorom, odľahčenou spúšťou, zosilneným gripom a taktickým krytom záveru.

Keď strelíte človeka z malej vzdialenosti, môže sa stať pár vecí. V niektorých prípadoch proste odpadne a to je ono. Je mŕtvy. Odišiel.  

A najzaujímavejšia vec na tejto skúsenosti je zvuk toho ako telo padne na zem. Je to ako zvuk nejakého veľkého vreca plného nejakých mokrých vecí a nejakých pevných prvkov. To je zhruba naše telo. Je to veľmi špeciálny zvuk, ktorý si budete pamätať do konca svojho života. Povedzme že správna muška, dobrá vzdialenosť, počet nábojov a Váš tréning a schopnosť zachovať chladnú hlavu vám umožní tento zvuk počuť.

dark adventV druhom prípade sa môžete ocitnúť v situácií, kedy sa k vám útočník blíži rapídnou rýchlosťou, vy sa na neho snažíte strieľať, vzdialenosť je veľmi malá, a nič sa nedeje... stále sa približuje, strieľate a strieľate, kričíte alebo si to aspoň myslíte, niečo hlučné vám vybuchne v ušiach, a vy si nie ste istý, či je to váš výstrel, nie ste si ani istý či zbraň vôbec vystrelila, možno je s vašou zbraňou niečo v neporiadku „oči toho druhého týpka sa približujú a má nôž, je obrovský, kurva čo to robí? Zomriem tu? Bože? Mami?“

A zrazu je down...

 Bol to ten týpek ktorého bolo ťažké zabiť? Áno, neskôr zistíte že ste ho trafili tak 6-7x len nie na správne miesto. Bol obrovský a adrenalín mu utlmil bolesť takže …

Obidva prípady sú reálne skúsenosti. Je strašne veľa faktorov ovplyvňujúcich zabitie človeka. Takže čo s otázkou či je ťažké alebo ľahké zabiť ľudí? Navrhujem jednoduchý vzorec, ak ste donútený niekoho zabiť, zvážte fakt, že to vyžaduje mnoho faktorov byť na správnom/nesprávnom/  mieste a dosiahnuť to. Ak ste ale v situácií, kedy sa niekto snaží zabiť vás, chovajte sa ako že je veľmi ľahké niekoho zabiť.

Kedysi dávno, keď som bolo v niektorých veciach ešte len začiatočník, a keď som nič nevedel o násilí, a bolo celkom jasné že mu budem čeliť, jeden starý týpek mi dal pár rád ohľadne takýchto vecí,  mal zbraň s extra zásobníkom. Povedal: „ OK, keď na teba niekto ide, vyprázdni do neho zásobník“ Spýtal som sa čo potom? A on povedal: “potom proste prebiješ a vyprázdniš do neho druhý zásobník“ spýtal som sa „ obidva zásobníky?“ on povedal „prvé 2 náboje by mali stačiť, ale aj tak choď a vyprázdni obidva zásobníky“ . Zabíjanie je špinavá práca.

 Dôvody násilia

To je veľká téma. Ale povedzme proste, že sa to stane, bez toho aby sme moc filozofovali. Veľa násilia bude na „nevydržanie“ istým spôsobom počas SHTF. Boj o jedlo, vodu, územie. A ako Stalker na to musíte byť pripravený. Dáva zmysel to očakávať. Ale veľa ľudí bude mať problém akceptovať násilie ktoré nastane bez reálneho dôvodu. V podstate, ako som spomenul predtým, je obrovské množstvo ľudí, ktorí čakajú na SHTF a stanú sa násilnými bez reálneho dôvodu. Vraždenie, mučenie, znásilňovanie, väznenie… Mohli by ste povedať že sú chorí, čo samozrejme sú. Ale čomu musíte porozumieť je, že dnes sú to ľudia , ktorí pijú pivo v parku, alebo týpci s ktorými sem-tam pozeráte futbalový zápas. Alebo len nevinne vyzerajúci susedia. Ak nastane SHTF, všetka špina sveta povylieza z dier. Takže akceptovať násilie ako váš denný chlieb je ťažké, je to ľahšie ak niektorí ľudia majú k tomu dôvod, ale nemôžete čakať že to tak bude vždy. Pripravte sa na to.

Prijatie násilia.

 Ak akceptujete násilie môžete mať do šťastie, že budete žiť pokojne po videní, zažití, alebo spáchaní nejakého násilia. Možno ste na to stavaný. Možno ste to , čo ľudia nazývajú “silný chlap”.

Myslím, že si pamätám každého chlapa, ktorý mi zomrel pred očami. Pamätám si zvuky, vône, obrázky.

Zabúdam roky a mená, dátumy alebo miesta. Ale pamätám si chvíľu keď život odchádza z očí nevinného človeka. Alebo posledné hlboké nádychy niekoľkých ľudí. Pár krát som si myslel, že cítim niečo divné, pár sekúnd po smrti toho týpka, niečo ako keby som cítil ako ho opúšťa jeho duša. Alebo som len cítil erupcie môjho adrenalínu, Alebo som možno nachvíľu stratil rozum ... kto vie ?

Časom sa s týmito vecami stotožníte, vidieť ľudí zomierať, aj s ľuďmi ktorých milujete, alebo ľudí ktorých zabijete vlastnou rukou. Existuje jedna Urban Legend, že sa jedného dôstojníka z armády spýtali „Kapitán, títo mladí ľudia ktorých sme toľkých  zabili, zostali po nich deti, nič nevedia, čo s nimi spravíme?“ Dôstojník povedal: „ Spravíme čo musíme spraviť, je to náš spôsob života.“ Je to smrť. A vy sa stým proste musíte vyrovnať.

Autor: „Selco“,  SHTFSchool.com
Preklad: Katoci

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes