50 odtieňov stalkerskej sivej II.

maskZdar Stalkeri. Tak a pokračujeme vo Vami očakávanej druhej časti ako sa stať šedivým v 50 krokoch.

 

 

#26. Pohovorte si s vašimi spoločníkmi o držaní ticha

Väčšinou budú chcieť hovoriť o  tej sračke do ktorej ste spadli. Musíte ich naučiť aby sa nedelili o informácie s nikým nech sa deje čokoľvek.

#27. Neschovávajte jedlo vo vašej kuchyni

To je miesto kde sa hladní susedia pozrú najskôr keď sa vlúpajú do vášho domu. Schovajte ho napríklad v šatníku.

#28. Vyhnite sa očnému kontaktu

Ak sa na niekoho pozriete dlhšie ako na sekundu, okamžite to pritiahne jeho pozornosť. Nechcete aby si to vyložil ako "Som odmeraný lebo mám jedlo".

5 1#29. Ak vypukne povstanie, držte sa čo najďalej...

...a blízko pri stenách budov ak je to možné. Ak sa chcete dostať do bezpečia zostaňte v tieni budovy ak sa chcete vyhnúť tomu, aby si vás niekto všimol.

#30. Vždy choďte s povstaním, nie proti nemu

Vlastne choďte s ním ale len pokým nenastane správna situácia na útek. Ísť proti povstaniu je veľmi ťažké a ešte to aj upozorní ostatných povstalcov že nieste s nimi.

#31. Nenoste šperky, piercingy atď.

Keď sme pri tom asi by nebolo najlepšie nosiť tetovania na viditeľných miestach. Čím menej pozornosti na seba pútate, tým lepšie.

#32. Nikdy sa nezapájajte do hádky o politike, náboženstve či zbraniach

Tieto veci sa môžu vystupňovať veľmi rýchlo a to predsa nechcete. Popravde, mali by ste sa pokúsiť vyhnúť konverzácií ako takej, obzvlášť ak ste zlý klamár. Nechcete aby sa vás ľudia pýtali na citlivé informácie, takže ak neviete klamať nestavajte sa do pozície, kedy budete musieť.

#33. Nechoďte príliš rýchlo ani pomaly

Niekto kto kráča rýchlo má niečo , čo skrýva a niekto kto kráča pomaly, nemá za lubom nič dobré. Nechcete ani jedno.

#34. Ak ste jediný, kto nosí čiapku ... dajte ju dole
urban survival countdownDOTorg#35. Vyhnite sa tomu, aby ste so sebou nosili BOB

Viem, že váš BOB je povinnosť keď sa niečo stane, ale tašky priťahujú pozornosť. Nemali by ste so sebou nosiť viac vecí ako potrebujete.

#36. Ak chcete zmiznúť, vyhnite sa hlavným cestám

A to z dvoch dôvodov. Prvý, väčšina ľudí sa pokúsi dostať z mesta práve tadiaľ. Druhý, môžu tu byť policajné barikády. Ak chcete zmiznúť tak po vedľajších cestách niekde veľa vody.

#37. Nikdy necestujte sami

A to platí dvojnásobne ak idete obchodovať. Ak ste sami, ste ľahký cieľ, pretože vyzeráte, že sa nedokážete sami ubrániť.

#38. Splyňte

Ak ste jediný kto jazdí na bicykli, stanete sa terčom. Ak ste jediný, kto nosí tričko a kraťase zatiaľ čo ostatní sú oblečení teplejšie stanete sa terčom. Vždy sa snažte splynúť s okolím a vyzerať ako ostatní. Staňte sa jedným z nich a budete v pohode.

#39. Zabudnite na neprestrelku ...

...nie úplne, len ak sa snažíte vyhnúť problémom. Ak vyzeráte nafúknutí, Mohol by sa z vás nechtiac stať problém pre ostatných. Ak chcete nosit nepriestrelnú vestu, noste ju skryte.

#40. Schovajte si peniaze v topánkach

Zvykol som to robievať ako dieťa len pre prípad, že by mi niekto chcel vziať moje peniaze na obed. Bol to ťažký život keď som bol dieťa a história sa vždy opakuje.
Tip: Trochu peňazí by ste si mali nechať aj vo vreckách, len pre prípad že by vás niekto napadol a vy ste mu tak mohli dať „všetko" čo máte.

#41. Do svojho EDC dajte čo najmenej vecí

Viac vecí neznamená väčšiu šancu na prežitie. Váš EDC by mal obsahovať čo najmenej vecí aby ste sa domov dostali v poriadku počas SHTF. Nechcete predsa aby sa vás ľudia pýtali prečo máte stále plné vrecká a podobne

#42. Predstierajte, že ste chorý

Kašlite a snažte sa vyzerať malátne a dezorientovane. Robte to iba ak sú aj ľudia okolo vás chorí, nie aby ste sa vyhli konfrontácií. Ak vás ostatní budú považovať za slabého stanete sa ľahkým terčom.

#43. Nechajte zlodejov utiecť

Toto môže znieť šialene, ale je tu výnimka ak je to pre vaše dobro. Ak ste hore so svojou rodinou zatiaľ čo oni dole kradnú, je pravdepodobne najlepšie ak ich nebudete vyrušovať. Ak odídu bez toho , aby si všimli že tam ste ,vyhnete sa konfrontácií, ktorá by mohla skončiť veľmi nepekne.

#44. Staňte sa užitočným

V post-SHTF situácií by ste nemali byť jediný, kto bude každému kto požiada o pomoc hovoriť „trhni si". Bude im to dávať signál , že máte lepšie veci na práci a zjavne aj veľa zdrojov. Buďte užitočný tým, že poskytnete ostatným informácie ohľadom ich problému – Je to najlepšia možnosť ako splynúť.

#45. Začnite pestovať domové rastliny

Aké ťažké, je niekomu ukradnúť zo záhrady zeleninu zatiaľ čo spí? Jedlo ktoré vypestujete vnútri v kontajneroch tam bude aj keď sa zobudíte.

#46. Vyhnite sa noseniu tašiek

Môžete nosiť kabáty a nohavice s extra vreckami vnútri, kde schováte viac vecí ako keby ste nosili bežné oblečenie.

#47. Komunikujte anonymne

Keď budú zas fungovať telefóny a internet, rôzni ľudia a organizácie budú špehovať z rôznych dôvodov. Kurva, robia to aj teraz!
Pužívajte anonymný vyhľadávací program ako napríklad duckduckgo.com, schovajte chatovacie appky ako Pidgin a nezanechajte po sebe žiadne online stopy.

#48. Buďte kreatívny keď príde na schovávanie vašich vecí

Ak máte záhradu alebo veľký pozemok, čo môžete urobiť je to, že vykopete diery a schováte v nich časť vašich zásob. Budete vedieť kde sú tak , že na každom z tých miest si spravíte fotku so svojou rodinou. Vy a vaši milovaní budete jediní, kto bude vedieť aké tajomstvo tieto fotky skrývajú.

#49. Schovajte vaše stopy cestou v divočine

Zatiaľ čo sa pohybujete, nelámte konáre a nezanechávajte za sebou odpad. Neskúšajte zakrývať vaše stopy konármi a lístim. Nebude to fungovať a len stratíte drahocenný čas
Nebroďte sa cez rieky lebo si myslíte, že to zmätie psa ktorý vás sleduje. Pretože väčšina vášho tela sa nenamočí, nebude to fungovať.
Čo môžete robiť je , že budete stúpať na skaly. To nezanechá žiadne stopy Toto samozrejme funguje len na mieste, kde je veľa kameňov ako povodie /koryto rieky.

#50. Ak sa nemôžete dostať z povstania , nájdite úkryt v najbližšej opustenej budove

Doslova každé miesto kde sa môžete schovať vás môže zachrániť (pokiaľ sa teda nejaký gang nerozhodne dostať dnu a vykradnúť to).

 

Tak, to bolo 50 amerických rád ako ostať šedivy. NIektoré su rouzmné, niektoré menej. Nie je to návod, je to určenie smeru akým by ste sa mali vybrať keď bude treba.
Zdroj: http://www.survivalsullivan.com/
Preklad: Katoci

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes