50 odtieňov stalkerskej sivej 1.časť

maskNedávno sme Vám priniesli prvú a najdôležitejšiu lekciu pre Stalkera. Vyhnite sa problémom. No a dnes pre Vás mame 50 tipov, ktoré Vám v tom môžu pomôcť.Teda 25. Ďaľších 25 nabudúce :-).

 

 

 

1. Nenoste kamufláž alebo výrazné farby

Nechcete byť označený ako prepper hladným davom alebo ako problémový človek nedodržujúci zákon .Nechcete patriť hlavohrudiam zo symbolikou na bunde. No a sekundárna funkcia uniformy je odlíšiť vojaka od civila. Ale Vy sa predsa od davu odlíšiť nechcete.

#2. Nevyzerajte čistejšie ako väčšina postapo ľudí

Neznie to moc logicky však ? Po všetkom tom hromadení vody, mydla a iných čistiacich produktov, si budete chcieť užiť pohodlie ich používania , však? No ale...
Mnoho ľudí už zabudlo na čuch. Ak budete jesť kari, ktoré okolo už nikto 3 mesiace nevidel, verte že to ľudia zacítia. O cigaretách a alkohole ani nevraviac.
Ak budete chcieť obchodovať, nebudete chcieť vyzerať lepšie ako ostatní pretože si budú myslieť že sa vám darí tak dobre, že by sa im mohlo vyplatiť navštíviť vás, aby zistili prečo to tak je.

95#3. Nevarte ak to nie je bezpečné

Vôňa jedla určite priláka vašich susedov. Jasné, budete môcť jesť vaše zásoby , ktoré netreba variť ale my všetci potrebujeme sem tam zjesť niečo teplé. Má to riešenia. Trebárs ryžu nechajte v hrnci zovrieť, zakryte pokrievkou, zabaľte cely hrniec do deky a vložte do prenosnej chladničky. Večer dajte variť a ráno mate teplu a uvarenú ryžu. VYSKUŠAJTE SI TO!

#4. Nespaľujte váš odpad

Odpad bude problém obzvlášť ak bývate v mestách. Spaľovanie odpadu u vás na záhrade za domom by nemuselo byť riešenie, pretože dym priláka ľudí, ktorí budú chcieť vedieť čo sa deje. To že máte odpad znamená, že máte aj jedlo.
Je množstvo spôsobov ako sa s tým vysporiadať : môžete ho zahrabať alebo časť z neho využiť(plechovky a fľaše môžu byť využité na uskladňovanie jedla.) a zvyšky jedla môžete dokonca použiť ako kompost pre záhradu.

#5. Zatemnite okná

Nebudete chcieť aby ľudia vedeli, že je niekto vnútri. Nebudete chcieť, aby ľudia vedeli , že máte elektrinu, keď je celá krajina ponorená do tmy. V každom prípade, inštalácia hrubých čiernych záclon na všetky vaše okná vám poistí , že ukazujete čo najmenej ako je možné. Klasické vojnové riešenie, je možné, že ho dostanete rozkazom do vášho vedenia mesta dediny.

#6. Začnite žobrať

Čože? Začať žobrať o jedlo a vodu aj keď ho máme dostatok? Áno, ak nechcete aby ľudia vedeli že sa máte dobre, budete sa musieť začať chovať ako oni. Máme na to nádherné slovenské príslovie: „ Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť."

#7. Pripevnite tabuľky s označením „bio-hazard" na okná, dvere a plot

Malo by ich to vystrašiť dosť na to, aby vás neotravovali. Možno.

#8. Zariaďte váš dom tak, aby vypadal , že už bol vyrabovaný

Rozbité okná, grafity a dvor ktorý vyzerá že nebol čistený od začiatku SHTF.

#9. Zostaňte vnútri a ďalej od okien

Viem že je to ťažké vydržať to celé týždne, ale verím že nájdete spôsob ako sa zabaviť.

#10. Ak obchodujete, vyjednávajte tvrdo

Ak nebudete, ľudia si budú myslieť že máte dosť zdrojov a začnú sa šíriť povery...

#11. Ak chcete variť tak v noci !

To isté aj so spaľovaním odpadu (ak nie je iná možnosť). Pretože väčšina ľudí spí, máte väčšiu šancu, že si vás nikto nevšimne.

#12. Nepoužívajte strelné zbrane, ak nemusíte

Pretože sú tak hlasné, ako sú efektívne. Použite alternatívne zbrane na prežitie, ak sa chcete vyhnúť pútaniu pozornosti na váš dom. Pre členov gangu z okolia je výstrel zvolávacie znamenie. Určite budú zvedaví čo sa deje – to nechcete však? Ak musíte, nie je o čom.

#13. Vezmite si svoje plačúce dieťa dovnútra do najviac izolovanej miestnosti v dome

Možno je to vaša bezpečná miestnosť a možno nie , veľký problém nastane ak bývate v byte, pretože susedia môžu ľahko počuť plačúce batoľa.Myslite na to. Majte dostatok liekov na bolesť a upokojenie detí.

#14. Zvážte útek na lodi, ak máte tú možnosť.

Ak sa stiahnete na loď, uprostred mora alebo veľkého jazera, je to akoby ste sa vyparili do vzduchu. Avšak je tu veľa vecí, ktoré musíte zvážiť predtým než to spravíte. Budete potrebovať hodne veľkú loď , ktorá bude môcť plávať bez paliva a unesie všetky vaše zásoby.

#15. Zvážte kúpu nejakého tichého vozidla

Zatiaľ čo Hammer, alebo Pajero je super auto pre SHTF, môže pútať veľa pozornosti a nie len kvôli jeho veľkosti ale aj jeho hlučnému motoru.
Horské bicykle, kanoe a plachetnice sú tie najtichšie prostriedky, aké môžete zohnať, aj keď neunesú toľko vecí a nie sú schopné poskytnúť takmer žiadnu ochranu.

gun woman#16. Dobre schovajte svoje zbrane ak cestujete

Ak máte nejaký bussines v meste, uistite sa že vaša zbraň je dobre schovaná tak, že ju nie je vidieť. To isté platí pre tú pušku vo vašom aute.

#17. Držte jazyk za zubami

Tak dlho ako sa nikomu nezmienite o svojich zásobách, o vašom nazbieranom jedle a o tom že ste preper, budete v poriadku. Toto platí aj pred aj po SHTF; ľudia si vás budú pamätať a pôjdu proti vám  najtemnejších časoch. Ak o Vás vedia Vaši priatelia že ste stalker je to OK. Ak to vie polka mesta je to pruser.

#18. Nezháňajte si licenciu na HAM rádio

Pretože ak chcete rádioamatérske skúšky, potrebujete licenciu, to znamená že budete zapísaný minimálne v registroch Telekomunikačného úradu a to predsa nechcete. Používanie HAM bez licencie tiež nie je možnosť, je to trestné a vo vojnovej situácií alebo pri výnimočnom stave ani nevraviac.. Je len na vás či ho chcete aj po zvážení kladov a záporov.

#19. Zabudnite na taktické vozidlá

Nie je to len o tom, že sú veľmi drahé, ale ľudia vás okamžite označia za prepera, za nejakého entuziastu alebo nejakého vojnového nadšenca, ktorý si myslí, že je lepší ako ostatní.

#20. Odrežte sa od väčšiny ľudí

Viem, že to bude ťažké, obzvlášť v temných časoch a s ľuďmi, ktorí boli vaši najlepší priatelia a spojenci, ale po SHTF, je každý sám za seba a svoju rodinu.

#21. Ak chcete zmiznúť urobte to v noci a najlepšie loďou

Budete pútať omnoho menej pozornosti. Počas dňa, budete mať väčšiu šancu schovať sa s loďou niekde na jazere alebo na okraji rieky.

#22. Vyberte si správne miesto na kempovanie

Nemôžete si postaviť úkryt kdekoľvek. Malo by to byť miesto, ktoré je v podstate nedosiahnuteľné, a kde nie su žiadne viditeľné ľudské stopy a ktoré nie je veľmi blízko pri vode. Ak vás niekto hľadá tak bude hľadať v oblasti 1-2 km od zdroja vody, pretože si bude myslieť že ste blízko.Ak je to možné , vyhnite sa používaniu bunkrov , ktoré postavil niekto iný. Nájdite miesto ktoré je čo najviac skryté, kde väčšinu ľudí sa nenapadne ani pozrieť.

#23. Vykopte Dakota jamu na rozptýlenie dymu z ohňa

Tým sa uistíte že sa do vzduchu dostane čo najmenej dymu. Najlepšie, ak to urobíte pod stromami, pretože vetvy rozptýlia dym ešte viac. Avšak sa musíte uistiť, že nepodpálite les – dávajte dobrý pozor!Vždy používajte čo najsuchšie drevo a pridajte extra triesky aby bol oheň čo najhorúcejší. To bude mať za výsledok menej dymu.

#24. Začnite chudnúť

Ak nastalo SHTF a ste jediný s veľkým bruchom zatiaľ čo ostatní hladujú, je to akoby ste chodili s cedulou okolo krku s nápisom „mám veľa jedla".

#25. Zožeňte si obojok pre vášho kohúta

Potrebujete ho, inak to bude rušné post-SHTF. Jednoduchý obojok pre kohúta to vyrieši. Kohút, ktorý vrieska každé ráno pred Vašim domom je spoľahlivý armádny návodči pre všetkých trotlov z okolia. Alebo toho kohúta zožerte hneď....

Zdroj: http://www.survivalsullivan.com/
Preklad: Katoci

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes