12 zlých stratégií pre SHTF. 2.časť

roseTakže pokračujeme druhou časťou blbých stratégii ktorými to pravdepodobne nevyhráte, a sú podľa nás viac ako zlé. Tak poďme nato.

 

 

 

 

 

Zlá stratégia #7: “Neškrečkujem jedlo. Schovávam semienka.”

post apocalypseAko áno, schvaľujem pestovanie a schoval som si už veľa semienok. Sú veľmi dôležité. Avšak ak ich budete schovávať namiesto jedla zažijete ťažké časy.

Problém pri spoliehaní sa na semienka ako zdroj jedla je ten, že môžu nastať problémy. Problémy ako sucho,zima,vošky,skurvený diviak, ktorý sa rozhodne obzrieť si vašu záhradu.

A čo viac, ak je toto váš plán pestovali ste už niekedy niečo? Dokážete vypestovať jedlo pre vlastné potreby a potreby rodiny? Máte kompostový systém? Máte pôdu? Prvý rok nikdy nevypestujete toľko , koľko čakáte. Viete koľko zje vaša rodina za rok ? Kde budete uschovávať jedlo?

Z týchto dôvodov by záhrada nemala byť vašim primárnym plánom na prežitie. Je to dobrý plán na dlhšie obdobie avšak musíte rátať aj s neúspechom ... Stať sa môže čokoľvek.

Zlá stratégia #8: “Proste zapnem generátor a budem predstierať že sa nič nestalo.”

Generátory sú hlučné, smrdia a nevydržia navždy.

Ak na seba chcete upútať pozornosť, tak najlepší spôsob ako to spraviť je byť jediný dom v okolí kde svieti svetlo v každom okne. Generátor vám ukradnú , pretože je nemožné ho schovať. Ľudia používajúci Zlú stratégiu #5 by si mohli myslieť že keď máte generátor a palivo na jeho poháňanie tak máte aj iné úžasné veci a tak by mohli chcieť tiež.

Generátory taktiež môžu byť nebezpečné. Produkujú veľa škodlivých látok. Snažiť sa napojiť váš doma zatiaľ čo ste stále napojení na lokálne zariadenia by mohlo ohroziť životy vašich susedov. Generátor ,ktorý sa úplne nevychladil môže spôsobiť požiar. Uistite sa že váš generátor nepadne do kategórie zlá stratégia #6.

Majte na mysli, že ak chcete používať generátor nemôžete to robiť dlho. Máte len toľko paliva, koľko môžete uschovať. Eventuálne palivo dôjde a ak váš plán bol celý založený na používaní generátoru, čo potom?

Zlá stratégia #9: “Proste budem používať svoje ohnisko na ohrievanie a varenie.”

Toto je jeden , ktorý som zažil na vlastnej koži. Pred pár rokmi sme sa ja a moja dcéra presťahovali do malej chatky . Prišiel som na to , že s veľkým jazerom pri našej chatke, dostatkom dreva a zásob ktoré sme mali sme schopní prežiť.

Nanešťastie, keďže sme vyrástli v meste, nebolo pre nás ľahké zapáliť a udržiavať oheň. Trvalo mi celý mesiac každodenného skúšania a neúspechov kým som si osvojil schopnosť založiť oheň , ktorý by zohrial miestnosť . Tiež som sa naučil že varenie na kachliach nie je také ľahké ako sa zdá. Museli sme upravovať teplotu a jedlo vyžadovalo oveľa viac pozornosti ako sme čakali. Rok strávený tu nás naučil mnoho vecí o ktorých sme ani nevedeli že ich neovládame.

Ak je ohnisko alebo kachle vo vašom pláne na prežitie koľko dreva máte ? Je vysušené? Dokážete zohnať viac? Nasekali ste drevo dopredu? Nedávno? Kedy ste naposledy pripravoval jedlo na kachliach alebo nad ohniskom?

Dobrá správa je že to bude fungovať ak používate zlú stratégiu #6 Začnite pravidelne variť na kachliach alebo nad otvoreným ohňom aby ste boli pripravená a vychytali muchy.

Zlá stratégia #10:“Budem drepieť v meste a zoženiem si čo potrebujem.”

shtfToto je zlé v toľkých smeroch že neviem kde začať.

Za prvé, ak sú služby v meste poškodené, vo veľkých mestách nie je veľa možností. Je ťažké vykopať latrínu v betónovej džungli.

Odložené zásoby budú rýchlo spotrebované a ak nastane nebezpečná situácia v meste ich nebudete mať kde zohnať. Ak náhodou vstúpite na cudzí pozemok hneď vás odstrelí jeho majiteľ chrániaci svoj majetok. Ak budete s evakuáciou čakať moc dlho budú zápchy a z vás sa stane uprchlík so žiadnymi možnosťami okrem kempovania. Mestá budú rozobraté kriminálnikmi. Dokonca aj tí, ktorí boli vaši priateľskí susedia sa môžu zmeniť na kriminálnikov a zastreliť vás kvôli úplnej maličkosti, pretože zúfalstvo môže kohokoľvek premeniť v kriminálnika z nutnosti nakŕmiť ich rodiny.

Zaľudnené oblasti sa rýchlo stanú smrteľnými pascami.

Zlá stratégia #11: “Mám svoje zásoby a nepotrebujem myslieť na tmu a záhubu.”

Niektorí ľudia si len škrečkujú veci a zabúdajú na pripravenosť. Nezvažujú nástrahy, ktorým môžu čeliť. Ale mentálna príprava na pohromu je dôležitý krok. Nedávno som spravil zoznam prepperských filmov (môžete ho nájsť tu) ktoré sú určené na to , aby ste si scenáre prehrávali v hlave.

Tento prospešný krok vám môže pomôcť spraviť veľmi dôležité vec ak sa vyskytne pohroma: prijmite to , že už sa to vlastne stalo. Rozmýšľanie prepperov je flexibilné a ľahko rieši problémy.

Je to unikátny spôsob ako sa pozerať na situáciu. Myslite na akúkoľvek stresujúcu situáciu , ktorá sa vám kedykoľvek stala.  Keď prijmete , že sa vám to stalo budete schopný zvoliť smer vývoja situácie. Prevzali ste kontrolu nad vecami , nad ktorými ste mohli a popravili ste svoj plán.  Už len tým že ste akceptovali , že nebezpečenstvo sa skutočne objavilo – by ste mohli zničiť ďalšie 2.

Odmietaním zvažovania vecí , ktoré by sa mohli stať, sa vystavujete riziku že to nebudete schopní prijať hneď ako sa to stane. To vás stavia do nebezpečného obdobia otáľania ,ktoré by mohlo znamenať smrť vás a smrť tých,ktorí na vás spoliehajú.

roseZlá stratégia #12: Nakreslíme kruh a zastrelíme každého kto doň vkročí.

S ľuďmi ako sú tí,ktorí sa rozhodli praktikovať zlú stratégiu #5 okolo seba ,nieje divu , že niektorí ľudia (menej etickí) začnú praktikovať zlú stratégiu #12. Avšak je tu niekoľko dôvodov prečo je táto stratégia zlá.

Za prvé namiesto toho aby vás to ochránilo, to z vás v skutočnosti môže urobiť cieľ. Na druhej strane viac etickí ľudia môžu rozmýšľať nad tým,čo tak veľmi chránite, budú to chcieť získať a začnú vymýšľať plán ako vás obísť. Druhá možnosť je že ľudia nebudú chcieť v okolí skupinu ako ste vy a budú vás chcieť vyhnať.

A nakoniec, tí ktorí prežijú nejakú skúsenosť , ktorá im zmení život sa stanú zakladateľmi inej spoločnosti. Vážne chcete žiť vo svete kde ľudia najprv strieľajú a až potom kladú otázky? To ako si zvolíme žiť nám dá kurz,ktorým bude náš život pokračovať.

Je tu čas na vylepšenie vášho plánu.

Vždy je čas spraviť vylepšenia aby váš plán fungoval čo najlepšie. Môžete vylepšiť svoju schopnosť lovenia. Môžete začať cvičiť aby ste nedostali ste nedostali infarkt počas šplhania do hôr. Môžete otestovať svoje nástroje a nájsť svoje slabé miesta. Môžete vylepšiť svoj plán aby bol viac etický. Nemusíte vymýšľať svoj plán nanovo , len ho trochu pozmeniť a vylepšiť.

Kľúč k pripravenosti je cvičenie a drina. Vychytajte muchy teraz kým je záloha tak blízko ako potraviny či elektrina. Mentálne sa pripravte na akceptovanie situácie a zmenu svojich plánov .

A nakoniec, zvážte svet v ktorom chcete žiť. Ak by tu bol veľký reset, tí ktorí by prežili by šliapali chodník novej generácie. Našimi plánmi a naším konaním, môžeme vytvoriť iný typ sveta.

Práve teraz je naša spoločnosť vedená kriminálnymi organizáciami, zapredanými politikmi či oligarchami najhrubšieho zrna. Rád by som uveril, že my to môžeme zmeniť...

Autor: theorganicprepper.ca
Preklad: Katoci

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes