12 zlých stratégií pre SHTF. 1.časť

pravdaZdar Stalkeri. Povieme si 12 debilných plánov na prežitie pri SHTF. Teda 6, ďalších 6 nabudúce. Väčšina z nich Vás pravdepodobne skôr alebo neskôr zabije. Je jedno či sa pripravujete na koniec sveta, blackout alebo občiansku vojnu. Tieto plány sú pravidelne publikované a komentovaná na prepperských stránkach, a často označené ako super, a paráda a šupááá. No, nám sa až také geniálne nezdajú.

 
Zlá stratégia #1: “Budem len loviť a pestovať.”

No fasa. Nie, pravdepodobne nebudete. Môžete sa pokúsiť loviť, ale hádajte čo? Veľa ďalších ľudí má rovnaký nápad. Ak teda nebývate stovky kilometrov od civilizácie, populácia divej zveri bude čoskoro zdecimovaná , a skončili ste.

A čo viac, lovenie nie je len o tom,že budete chodiť po lese a mieriť puškou na všetko čo vidíte. Lovili ste niekedy? Lovili ste nedávno, a tým nedávno myslím za posledný rok? Dokážete streliť pohybujúci sa cieľ? Viete ako nastaviť pasce ? Viete ako spracovať mäso? Ste takí silní , že dokážete po lese ťahať 200kg mŕtvolu?

Ak nemôžete odpovedať „áno“ na každú jednu otázku uvedenú vyššie, lovenie pravdepodobne nebude ten správny plán ako uživiť vašu rodinu.

Zlá stratégia #2: “Odídem do lesov a budem tam žiť.”

pravdaToto je úzko spojené so zlou stratégiou #1.Až na to , že je to ešte horšie. Žiť v divočine nebude opekanie slaninky. V prvom rade, tam vonku nieje žiadna slaninka. Len veľa predátorov a jedlo, ktoré sa musí zabiť a stiahnuť z kože predtým, ako to budete jesť.Pri tejto stratégií, ľudia radi hovoria o tom , ako majú blízko k lesom. “Mám tu tisíce akrov lesa hneď za mojim plotom.”
Oookay. Ale kedy ste naposledy išli pešo do toho lesa a prešli viac ako niekoľko kilometrov? Strávili ste v ňom aspoň pár nocí po sebe? Bolo počasie nepriaznivé? Akí sú tam miestni predátori ? (keď nepočítame ľudí)? Máte kempovacie vybavenie, ktoré môžete len tak odniesť na pleci? Budú vaše deti a manželka schopné niesť nejaké veci? Máte na pláne postaviť dom s plachtami so švajčiarskym armádnym nožom? Čo budete jesť a piť? Ako dlho dokážete vlastne prežiť s tým, čo ste si priniesli? Aká je vaša zdatnosť v prvej pomoci a aké budete mať prostriedky? Dokážete vydržať samotu? A čo menej morálne indivíduá, ktoré dostanú rovnaký nápad? Zakladali ste niekedy oheň s mokrým drevom?  Kempovali ste niekedy mimo kempovacej zóny? Čo ak bude pršať? Vo veľa prípadoch je zmoknutie a prechladnutie príčina smrti.

Zlá stratégia #3: “Zbalím sa a pešo pôjdem 120 km cez hory, aj keď pravidelne necvičím.”

Ak chcete len tak pešo odísť, odporúčal by som vám vybrať si pekný slnečný deň, dať si na ramená pripravený batoh , obuť trekovú obuv a vybrať sa na cvičnú prechádzku niekde vo vašej blízkosti. Poslúžte si. Ja tu počkám.Táto stratégia ma vážne trápi. Je tu veľa doma sediacich prepperov , ktorí majú tento nápad. Avšak pravidelne necvičia. Spomínajú 20-30 rokov dozadu , keď boli na strednej alebo v armáde, keď hrali fotbal, stopovali, alebo mali za sebou poručíka, ktorí na nich bliakal zatiaľ čo behalo po buzerplaci. Len preto, že ste kedysi mali kondičku neznamená, že ste stále schopní vybehnúť na horu v zlom počasí s 50 kg deckom na chrbte.Len tak mimochodom toto je ľahký spôsob ako dostať infarkt. Extrémne premáhanie. Veľa fyzického stresu. Nezdravé jedlo. Zlá kondička. Niekoľko km po začiatku cesty hlavne ak to zahŕňa stúpanie, vám začne biť srdce, budete nemotorní a malátni, pretože sa telo bude snažiť prispôsobiť neprirodzeným podmienkam. Ak to takto bude pokračovať, vaše srdce nebude schopné stíhať pumpovať krv. Tým pádom Game Over.

Takáto výprava nemusí ohroziť len vás, ale aj ľudí , ktorí pôjdu s vami. Čo ak počas lezenia na horu dostanete infarkt? Čo ak dostanete astmatický záchvat? Čo ak si zraníte svoje „vyšportované“ telo? Kto vám pomôže? Ak je situácia taká zlá , že sa snažíte zmiznúť, nikto vás vrtuľníkom do nemocnice neodvezie. Bude niekto riskovať svoje zdravie a zostane s vami, zatiaľ čo sa zotavujete a tým pádom aj donútiť svoju rodinu prikloniť sa k zlej stratégií #2?Nechcem nikoho prehovárať , aby zostal v zlej situácií, keď zbaliť sa a vypadnúť by bola lepšia možnosť . Ale ak je váš úkryt ďaleko a cez zlý terén, musíte začať trénovať skôr, než vystavíte všetkých vo svojej skupine nebezpečenstvu.

Zlá stratégia #4: “Nepotrebujem nikoho , zvládnem to aj sám.”

ZOMGAh , osamelý vlk.
Toto nie je výherná stratégia z mnohých dôvodov. Byť súčasťou skupiny , aj keď len malej má mnoho výhod. Ľudia sa začali zoskupovať aby prežili už pred miliónmi rokov. Spravili to z jedného dôvodu: pretože bezpečie je v počte. Ak žijete sami, nemôžete zohnať jedlo, zlepšiť svoje bojové schopnosti, ochrániť svoje územie, sekať drevo, filtrovať vodu, a byť všade naraz. Plus, musíte stráviť podstatnú časť svojho dňa spánkom. A komu sa budete sťažovať aký ste mali nahovno deň keď budete sami?

…Aj malá skupina zložená z 12 ľudí má OBROVSKÚ výhodu v obrane územia a robení iných podstatných vecí v ten istý čas. S adekvátnym počtom osôb, si môžete dovoliť rozdeliť ľudí , aby sa špecializovali na určitú vec. Tieto špecializácie zvyšujú efektivitu skupiny a uľahčujú spolunažívanie a to bol jeden z hlavných dôvodov , prečo sme sa vyvinuli do civilizácie.

Avšak mať skupinu nieje postačujúce. VY musíte so svojim týmom takticky cvičiť, najlepšie s expertom. A tréningom nemám namysli hranie airsoftu v lese.
Tacticool (taktický a coolový)’ tréning nieje len preto aby ste sa cítili a vypadali dobre, ale v hĺbke vám dáva pocit , že ste vytrénovaný pre taktické situácie, aj keď nie ste :-). Je to ten druh tréningu , ktorý vám dá dosť na to , aby ste vedeli riešiť problémové situácie. Napríklad základné strieľanie a lezenie po horách zastáva solídne miesto v tréningovom procese. Musíte pochopiť ako správne narábať so svojim zbraňami vonku v divočine,’ a manévrovať v skutočných podmienkach. Častý problém s ‘tacticool’ cvičením je, že aj keď máte inštruktora nemáte žiadne skúsenosti, a tak môžete robiť len to , čo vás inštruktor naučí v podmienkach, ktoré sám pripraví a niesu nebezpečné vašemu zdraviu.Možno máte po ruke iba pár ľudí , ktorým možno veriť. Možno len chcete byť s chlapmi z armády. Majte na mysli, že sú tu aj veci, ktoré budete potrebovať v SHTF scenári, ktoré sú láskavejšie a nežnejšie. Nieje to len o brutálnej sile a schopnosti ubrániť tábor alebo sa stiahnuť. Je to o jedle, stavaní budúcnosti, farmárčení, a sem tam aj sedení a relaxovaní. Nie každý moment v takejto situácií bude ako z akčného filmu. Stále budeme jesť večeru, čítať knihy, rozprávať sa s ostatnými, spať a mať vzťahy. Proste sme ľudia a potrebujeme ľudí. Pochopili to dokonca psi a preto si vytvárajú svorky alebo žijú vo svorke s ľuďmi. Ste hlúpejší ako pes?

Zlá stratégia #5: “Nepotrebujem šetriť jedlo. Proste ho ukradnem od ostatných pretože som drsňák”

Kto by mohol zabudnúť na epizódu z „Doomsday Preppers“, ktoré bola na všetkých kanáloch o prepperoch, v ktorej týpek Redneck a jeho tým „Veselých plieniteľov“ preberali ich plán ako ukradnúť zásoby prepperom žijúcim neďaleko?“Sme TÍ ľudia,” hovorí . “ Vykopneme vám dvere a ukradneme zásoby … My sme plienitelia.”Neukladáme si zásoby. Berieme si všetko čo máte a nieje nič, čím by ste nás mohli zastaviť” Redneck hovorí. “Sme vaša najväčšia nočná mora a ideme si pre vás.”

Môže to byť brané ako vtip, ale nemôžete ignorovať nebezpečenstvo, ktoré spôsobujú podobné skupiny s rovnakými plánmi. A ak máte podobný plán, a chceli by ste ho realizovať mali by ste vedieť že tí z nás , ktorí sú skutočne pripravení, nebudú stáť so založenými rukami a plakať keď nás prídete obrať. Pripravili sme sa na ľudí ako ste vy . Môžete sa pokúsiť prepadnúť pár ľudí, hlavne tých ktorí používajú Zlú stratégiu #4, ale nakoniec z toho nikdy nevzíde nič dobré.

Zlá stratégia #6: “Mám veľa zbraní a náradia. Nikdy som ich nepoužil. Ale mám ich.”

Máte prepperské náradie, ktoré je stále v krabici? Ako často strieľate? Kedy ste naposledy zoťali strom a nachystali drevo na oheň? Kedy ste to spravili bez motorovej píly?

Sú kopy prípadov, kde by som mohol rozprávať o prepperskom náradí, čo je stále ešte v krabici, čakajúceho na svoj moment slávy keď nastane SHTF. Kvôli Zlej stratégií #6 prikladám k náradiu strelnú zbraň. Zručnosť so sekerou nie je daná bohom. Presná muška vám nezostane, ak nebudete trénovať. Dokonca ani založenie ohňa nieje žiadna hračka ak ste to robili 1 či 2 x.

Musíte testovať svoje náradie, aby ste sa uistili že funguje tak ako má. Raz som si kúpil filter na vodu. Chýbalo mu tesnenie. Bez toho tesnenia by bol úplne nepoužiteľný. Samozrejme som sa mohol zahrať na MacGyvera, ale zmyslom kupovania týchto vecí je, aby ste sa naňho hrali len keď je to absolútne nutné.

Nabudúce pokračujeme...

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes