Kedy je čas sa zbaliť a vypadnúť.

world warZdar Stalkeri. Prinášame Vám zase niečo od „Selca“. Kto nepozná, je to zvláštny týpek, ktorý  prežil vojnu v Bosne, v klasických stalkerovských podmienkach. Ma svoju vlastnú survival školu, prednášky a medzi preppermi a survivalistami je považovaný za niečo ako otca reálneho prežitia. Ma zvolenú vlastnú cestu , nepatrí k prepperom ani survivalistom, je taký medzi a uprostred. Zvláštny spôsob rozprávania, ktorý prekladá reálnymi historkami z „Pásma“ je celkom zaujímavý, snáď sa Vám zapáči. Je autorom skutočného a prvého „Manifestu“ o prežití/preklad je TU/, konkrétne o prežití v meste. 

Je to proste Urban Stalker.

 

 Zmiznúť v správnu dobu je niečo, čo sa mi kedysi nepodarilo urobiť, pretože som si ani neuvedomil, že je potrebné to urobiť, vlastne som aj videl, čo sa deje, ale nespracoval som informácie správnym  spôsobom, tak som zostal a musel som  si prejsť celým obdobím pozerania, pracovania, násilia spolu so zimou, hladom, nemocami a všetkým ostatným.

Zvážme teda niekoľko nasledujúcich chýb , ktorých som bol svedkom(a nie iba raz)

Správny „moment“

*Týpek zistil , že sa niečo blbé deje v jeho meste , vonku počul výkriky, výstrely , znepokojujúce správy v novinách . Tak obvolal svoju rodinu , zbalil veci do auta a vypadli. Sú ozbrojení a idú na cestu z nutnosti , plán je dostať sa do svojho úkrytu  v horách 50 míľ ďaleko.Po 1 míli nasratý dav , ktorí raboval lokálnu pumpu ich vytiahol z auta a zabil ich . Ešte predtým chlap so svojou rodinou stihol zabiť pár znich , ale nepomohlo to , boli ich stovky. Sú mŕtvy. Koniec príbehu.*

BestPrepperMovieAk sa zobudíte uprostred noci , pretože sa niečo čudné deje vo vašom meste , nejaká udalosť, možno útok teroristov , sadnite si a pouvažujte nachvíľu.Vašou úlohou je odísť z oblasti a dostať sa do vašeho úkrytu . Nepleťte si túto úlohu  s panikou a utekaním. Čudovali by ste sa koľko ľudí prepadne panike a kvôli tomu aj zomrie , pretože panika nás núti robiť chyby a verte mi v takejto situácií určite nemáte čas na chyby.Snažte sa zhromaždiť nejaké informácie . Kde ? Kedy ? Kto ? Ako Dlho? Čo? Snažte sa zistiť čo sa deje predtým než sa zbalíte a zmiznete do svojho úkrytu. Kde sú problematické oblasti ? Kto ich kontroluje ? Nikdy nebudete mať perfektne a presné informácie , ale stále je to lepšie ako nič. Pozerajte TV , počúvajte rádio , porozprávajte sa so susedmi , facebook, twitter , proste všetko čo vám môže nejaké informácie poskytnúť.
Áno , znamená to že budete musieť odložiť svoj výlet na niekoľko hodín možno dokonca dní. Musíte si zvoliť správnu chvíľu na opustenie oblasti (ak ste náhodou neodišli pred SHTF).

 

Správna „cesta“

*Skupina prepperov  a ich rodiny  nastúpili do offroadov so zásobami a dobrou výbavou pre SHTF časy ktoré chystali celé roky. Podarilo sa im ísť asi 20 míľ po ceste, keď ich pár áut jednoducho dostalo , zablokovalo a ukradli im všetko. Podarilo sa im zachrániť si vlastné životy ... a možno nie, kto vie J *

HoustonEvacSkutočná problém nie je mať správne a dobré vybavenie. Problém je , že my preppery a survivalisti sme neustále bombardovaní informáciami o tom , ako musíme mať správne a dobré vybavenie z nutnosti prežiť. Pretože bez správneho vybavenia zomrieme.Všetci nám tlačia do hlavy , že bez vybavenie sme stratení a ani nie sme správni survivalisti. Takže keď nastane SHTF situácia, staneme sa väzňami svojich vlastných vecí.Hádajte čo ? Ja sa pripravujem na svoje zmiznutie v teniskách, so zbraňou a plastovým vrecom. Musím , všetko ostatné čo budem potrebovať si zoženiem cestou do môjho úkrytu.

Nechápte ma zle , je jasné , že mám vlastný BOB pre „zmiznutie“ a iné užitočné veci . Pointa však je , že očakávam situáciu, kedy budem musieť nájsť cestu do svojho úkrytu bez všetkých týchto vecí.Neakceptuje filozofiu , že veci vám zachránia život. Veci vám pomôžu prežiť , avšak v konečnom dôsledku to bude vaše myslenie , čo vám zachráni život.Každopádne , si naplánujte čo chcete a musíte mať vo svojom úkryte. Nespoliehajte sa príliš na veci keď utekáte. Musíte byť schopní vyriešiť situáciu so základným vybavením , preto je zručnosť dôležitejšia ako výbava . V lepšom prípade máte oboje J.

Správne myslenie

Jedno slovo - ADAPTÁCIA.
Ak váš plán pre zmiznutie vychádza bezchybne ste veľmi šťastný muž. Zvážme to, že väčšina z vás sa snaží hypoteticky pokryť ( vyriešiť) SHTF situácie , ktoré sme niekde videli , počuli , čítali o nich.Staviate svoje plány na tom , že všetko vyjde bez chyby. Až na to , že v skutočnosti sa všetko môže pokaziť v priebehu niekoľkých sekúnd.Máte plán ísť cez mesto a dostať sa z bodu A do bodu B neskôr do bodu C etc. , a potom sa dostať do nejakého bezpečného úkrytu.Všetko je to skvelé , ale nastane SHTF a vaše dieťa je stále v škole , vaše auto nefunguje a v bode B vášho plánu sa deje niečo čudné , nejaký druh povstania či rabovania, povedzme , že vo všetkom tom chaose a zmätku sú nejaké nákladiaky , autá , autobusy etc. Na kope nabúrané autá v bode B vášho plánu a vy musíte rýchlo nájsť inú cestu . V tomto momente je celý váš plán fuč a vy neviete čo robiť.

VITAJTE V REALITE

kitRealita zvyčajne roztrhá vaše plány na kúsky.Avšak pointa plánovania je pokryť čo najviac problémov, takže sa uistite že si vytvoríte čo najviac scenárov môžete.Príklad : Ak máte naplánovanú len 1 cestu z mesta ... je to zlý plán . Plán potrebuje zálohu a záloha potrebuje ďalšiu zálohu.Rátajte s tým , že váš plán bude zlý už od začiatku a vy musíte vymyslieť nový čo najskôr ( a možno niekoľko nových plánov až kým nedosiahnete svoj úkryt . Nenechajte sa zabiť len preto , že sa budete silou mocou chcieť držať svojho plánu , zatiaľ čo okolnosti sa menia každú hodinu okolo vás. Prežitie je o rýchlej adaptácií v nových podmienkach . To je to , prečo vždy pomôže zobrať si mapu, zapnúť vysielačky, pustiť radio proste čokoľvek čo budete potrebovať , aby ste mali dobré zdroje informácií pre robenie plánov na cestu .

Toto bola len ukážka najdôležitejších vecí , ktoré musíte zvážiť keď sa snažíte utiecť.

Autor: Selco
Preklad: Katoci

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes