Keď bude zle, prídem k Tebe. NO NIE! NEPRÍDEŠ!

kedbudezle3Nazdar Stalkeri. Dnes dáme z iného súdku. Väčšina z nás má tento typ rozhovoru za sebou. Stalo sa nám to, ľudia kývli rukou a vypustili s úst niečo podobné. A priznajme si to, väčšina ľudí sú banda lenivých darmožráčov, čo si myslia, že všetko, čo je potrebné urobiť je niekam prísť a niekto alebo niečo sa o nich postará. Myslia si, že majú nejakým spôsobom nárok na to, na čom ste VY pracovali tak tvrdo, čo ste si odriekali Vy a Vaša rodina, aby ste boli pripravený keď bude treba. Čo budete robiť, keď sa Vaši "priatelia" a ich početná rodina príde k vám schovať a bude žiadať to , čo ste Vy pripravili pre Vašich blízkych a pre seba?

Glen Tate | autor  299 dní

(Tento príspevok je niečo, čo môžete poslať svojim priateľom, alebo vytlačiť a podať im to do ruky keď nastane WTSHTF.)

Vážený priateľ:

Mám rád svojich priateľov vrátene Teba, ale zastrelím Ťa keď budem musieť. Myslím to vážne. A tu Ti poviem prečo.

Snažil som sa Ťa presvedčiť, aby si sa pripravil na to, čo príde, vysvetľoval som Ti všetko na čo som si spomenul, uvádzal som dôvody, príklady, dokladal som Ti to skutočnými udalosťami. Všetko som robil za Teba a pre Teba , pretože si môj priateľ. Robil som všetko preto aby si si uvedomil, že JA som sa postaral o jedlo, vodu, teplo aj ochranu pre seba a mojich blízkych. Ale Ty si nakoniec povedal, napoly zo žartu, ale napoly vážne, "prídem k Tebe domov, keď sa TO stane."

Nie, neprídeš. Vyženiem Ťa. A pokiaľ nepôjdeš po dobrom , tak Ťa zastrelím. Ak budeš mňa a moju rodinu ohrozovať, budem kedbudezle2používať silu k obrane proti komukoľvek. Ak sa ukážeš u mňa hladný a nepripravený, si pre mňa hrozbou. Budeš jesť moje jedlo a moje lieky, budeš používať môj generátor, palivové drevo, budeš pod ochranou mojich zbraní a nemáš mi čo ponúknuť pre mňa a moju rodinu, tak si pre mňa hrozba.

Je to z mojej strany chamtivosť? Nie, ja som sa postaral o tých, ktorí sa nemôžu o seba postarať sami. Ale ty si iný .Si schopný to spraviť sám a mal si veľa príležitostí pripraviť sa.

Ale čo si urobil? Strávil si víkendy sledovaním futbalu, pestoval si kaktusy, chatoval si na Facebooku, išiel na drahé dovolenky, a nikdy si sa nevadil s manželkou, ktorá je na Teba nasratá pre Tvoje "bláznivé" nápady. Neurobil si ani hovno. Pretože ... by si prišiel ku mne, keď sa to stane. Problém vyriešený, že ? Nemusel si tráviť more času, neminul si hromadu peňazí a nevytváral si si domáce hádky, pretože som to urobil za Teba.

Nie. Prečo by si mal tráviť svoj čas, peniaze a zažívať stres len tak, môžeš predsa isť tancovať , na pivo a žiť šťastne až do smrti? Koniec koncov, keď bude treba,však ja som ten milý týpek, že? 

Prečo myslíš, že som obetoval obrovské množstvo svojho času a peňazí? Prečo som si spravil kopec zdravotníckych a streleckých kurzov ? Drel som dlho noci, lúskal angličtinu a ruštinu na fórach keď Ty si spokojne spal. Preto, aby si Ty mohol prísť a povedať : “Kámo , pozri čo sa deje vonku , nemáš pre mňa a moju rodinu niečo na zjedenie a nejakú deku?“  Že by som len tak minul stovky ečiek a tisíce hodín sa trápil nad tým, kde tie prachy zohnať, ako to všetko uskladniť, čo všetko som sa musel naučiť a čo všetko som obetoval ? A mám to dať Tebe s úsmevom len preto, že som "fajn týpek"? Hm...kto by to mohol čakať?

kedbudezleTy, zrejme. Vlastne očakávaš, že prídeš tancovať na môj dvor a budeš prijímať - s úsmevom –moju pomoc za tisíce euro, moje potraviny a ďalšie zásoby, ktoré som si ja pripravil pre SVOJU rodinu.

Takže priateľu môj milý, tu je oficiálne varovanie: Ak je Tvoj "plán" pre bezpečnosť Teba a Tvojej rodiny prísť ku mne, OK rozumiem. Keď sa objavíš, slušne Ťa požiadam, aby si odišiel. Keď neodídeš, namierim Ti do tváre. Ak odmietnutie nepochopíš ani tak, zastrelím Ťa. Si pre mňa hrozbou.

Mal si x rokov času a veľmi jasné varovania, aby si sa pripravil. Ale ty nie. Kašlal si na všetko, užíval si si život ako maharadža. Ja som opravoval auto, behal po lese, kupoval materiál a trénoval s tímom. Minul som veľa peňazí na všetky tie veci z ktorých si sa v duchu smial. Mal som niekoľkokrát ťažké časy so svojou ženou, pretože som jej liezol na nervy, míňal peniaze podľa jej mienky na sprostosti. Mohol som jej jednoducho povedať: "Áno, miláčik, kašlem na to , nekúpim tu vysielačku a pôjdeme radšej na večeru do dobrej reštaurácie."Tak ako si to spravil Ty.

Dúfam, že si otrasený. Ešte je nejaký čas. Pochop prosím, že Tvoj plán nemôže byť "Pôjdem k to tomu Stalkerovi." Nechcem Ťa zastreliť, priateľ môj...

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes