Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Bez spojenia, niet velenia..

Bez spojenia, niet velenia.. 22.02.2013 22:36 #20

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Bez spojenia, niet velenia[/url]Par info pre uplnych zaciatocnikov medzi nami postihnutimi....

Link na urbanstalerka...
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
Posledná úprava: 26.02.2013 07:49 od Autogen.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Bez spojenia, niet velenia.. 22.12.2015 22:23 #268

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Vysielačková téma je sakra zložitá. Tie CB sa mi zdajú rozumné. Ovšem bolo by dobré, ak by mali prepperi vytvorenú komunitu tu na Slovensku a dohodnutý pevný kanál. Zároveň k tomu premýšľam, že by bolo dobré si zistiť, keď už býva niekto v meste, najvyššiu budovu, v urban survivali je nezmyselné štverať sa niekam na najbližší kopec, ktorý môže byť poriadne ďaleko. Ale vysoká anténa a budova by bola dobrá. PMR vysielačky sa mi nepáčia, pretože z hľadiska toho, že žijem už len v KE, tak také 3km sú zanedbateľná vzdialenosť. Za dobrých podmienok povedzme 5km. Vysielačka je však dobrý nápad. Ale bolo by dobré mať jednotnú frekvenciu, ak by sa niečo stalo, tak všetci prepperi sa na ňu naladia a vedia, že tam majú svojich ľudí z najbližšieho okolia.. Síce by to nebola prvá moja vysielačka v živote, ale prvá poriadna vysielačka by bola fajn. Či už CB, alebo PMR. Prepper by mal mať oboje. Ale ten jednotný kanál, možno to je utópia, ale bol by sakra dobrý.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Bez spojenia, niet velenia.. 22.12.2015 22:33 #269

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Ja len, že dohodnutá frekvencia, možno neobvyklá, by mohla aj eliminovať z časti to, že sa človek ozve niekomu, komu nechce, a možno nejakému debilkovi. Tiež nechce byť človek zbytočne "videný", aj keď tie pásma sú pevne stanovené, takže sa môže niekto zatúlať tam, no bolo by to menšie riziko. Najmä už ak by mali skúsenejší prepperi vyskúšané, že na nejakej frekvencii sa veľmi málo komunikuje. A to všeobecne čo najmenej. Ľahko sa píše, lebo do toho nevidím zatiaľ, ale zvolil by som najprv takýto postup.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Bez spojenia, niet velenia.. 22.12.2015 22:34 #270

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Tie frekvencie existuju. Su medzinarodne.
HF freq 3768 kHz
VHF freq 145,500 MHz
CB 9 CH / FM - freq 27065 kHz

Je to projekt ARES
www.szr.sk/ares/
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Následujúci užívateľ vraví 'Ďakujem': Zane Booker

Bez spojenia, niet velenia.. 22.12.2015 22:37 #271

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Ďakujem, si to preštudujem. Toto je dobré, že človek sa dozvie tu veci, čo normálne by sa ťažšie dopracoval k tomu. :)
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Bez spojenia, niet velenia.. 23.12.2015 19:11 #275

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Tak to potom je na nič mať nejakú vysielačku okrem CBčka. Licenciu si iste na vysielanie robiť nebudem. Čo som rádio?
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes