Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Aké je vaše EDC?

Aké je vaše EDC? 10.11.2015 18:58 #228

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Trošku mi to trvalo ale už mám väčšinu vecí ktoré som chcel na nejaký ten základ.

EDC level 2
Zoznam:
Svietidlo - Fenix LD12 + difuzér
Nôž - Cold Steel Pendleton Mini Hunter
Multináradie - Leatherman Surge Black + Náhradné plátky Bosch
Dezinfekčný obrúsok - Sterillium® Tissue
Príbor - Light My Fire Spork Titanium + obrúsok (zbalené v mikroténovom vrecku)
Písacie potreby - fixka, ceruzka, pero,
Papier - vodeodolný poznámkový blok s kancelárskymi spinkami
Uložisko dát - Kingston Micro SDHC s adaptérom na USB a SD.
Kresadlo/Brúska - SOG Mini Sharpener
USB kábel
Akumulátory - Eneloop AA, Eneloop AAA
Iné - náhradné tesnenia, lieky

Chýba: leukoplast , lepiaca páska, zapaľovač a základná sada planžiet.

Všetko to je uložené v púzdre - Maxpedition E.D.C. Pocket Organizer

Nosím to vo vrecku nohavíc (Helikon SFU NEXT).

Nie je to finálna verzia iste sa bude niečo meniť alebo minimálne dopĺňať.
Samozrejme nie vždy sa dá nosiť tento organizér lebo je dosť objemný ale to čoskoro vyriešim.
Prílohy:
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Aké je vaše EDC? 18.12.2015 18:57 #240

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Pekne.
A s SFU od Helikonu si spokojny? Lebo ja som zobral teraz prve/doteraz som mal ich UTP/ a je to pre mna brutal rozdiel.UTP sa mi zda o 2 triedy lepsie. :-(
Priznam sa ze mi bolo luto dat momentalne za 70€ ci kolko /zdrazeli svine/ tak som skusil SFU. Ale spravil som chybu, nabuducu zase le UTP.
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Aké je vaše EDC? 18.12.2015 20:22 #243

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Nedávno som zmenil uvažovanie a SFU NEXT som zabalil do batohu ako náhradné a zrejme pôjdu do auta no UTP som pozeral a možno neskôr kúpim aj tie ale teraz vyše 65€ stoja UTP a okolo 30€ stáli tie SFU NEXT tak je jasné že tam sa to niekde odrazí. no ale aby sme zostali v téme. Nosím teraz neustále so sebou EDC level 1 a level 2 som vložil do tašky na notebook ak ale nemám tú mám level 2 vložený do batohu Maxpedition Sitka ktorý nosím.

EDC level 1

1 - Paracord 550 1,2m
2 - Leatherman PS4 (multitool)
3 - Kresadlo (mám ho tam skôr pre radosť )
4 - Kľúče
5 - Fenix LD 02 (svietidlo)
6 - Zapaľovač True Utility
7 - Retiazka ktorá spája peňaženku a kľúče
(Pridám zrejme ešte nejaké drobnosti )
+ Peňaženka v ktorej sú :
Doklady
Multikarta
Hotovosť
Obrúsok vlhčený

A samozrejme neustále nosím nôž a možno si podarujem nejaký nový.
Prílohy:
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Aké je vaše EDC? 19.12.2015 22:01 #247

  • Zane Booker
  • Zane Booker-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 39
  • Dostali ste poďakovanie 4
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
EDC, tak ja to nazývam NKD, teda nosím každý deň. Kedže toto je Urban Stalker a žijem v meste, venujem sa výlučne príprave v meste. Napakovať si EDC zbytočne veľkým množstvom vecí nie je dobré. Určite v EDC by nemalo chýbať: Nôž, baterka, zapaľovač, a určite padáková šnúra teda paracord, 10 metrov stačí. Mnohí začali už používať tzv. Firecord.

Moje NKD, alebo EDC: primárny nôž je mnohým na srandu, je to keramický vreckový nôž z TV Products, vyzerá ako detská hračka, kedže je keramický, snímače kovu ho nedetekujú, psychologickú funkciu spĺňa v tom, že je ľuďom na srandu, je malý, ale ostrý ako britva, vydrží dlho byť ostrý, už som ním rezal aj plechovky a kadečo možné, pri útoku ním človek nikoho nezapichne, ale ľahko sa skryje do ruky, nevyrazia ho len tak, zato však dokáže spôsobiť veľmi ľahko veľa rezných rán. Psychologicky ho prehľadnú aj policajti pri kontrole. Nosím ešte ďalší nôž, ten je kovový, ostrý, záchranársky, ma nástroj na rozbitie skla na aute, prerezanie pásu, čepeľ je čierná, takže neodráža svetlo, polka je zúbkovaná, polka je normálna.

Baterka, maličká LED Cel-Tec AAHL85L" - XT Hardcover, človek si ju môže pripnúť na vrecko, je zalomená, taká ako keby to bola tá bežná fajka, má k sebe aj čelenku na hlavu, takže sa dá použiť aj ako čelovka, má viacero funkcií. Skúsil som viacero bateriek, ale s touto som najspokojnejší. Záložnú mám obyčajnú LED baterku kúpenú v elektrikárskom obchode. Svetlo má silné.

Zapaľovač obyčajný a najjednoduchší kúpený v trafike.

Mobil, obyčajný od Nokie, odkedy kúpil ich Microsoft, robia obyčajné lacné telefóny, ten človek potrebuje skutočne len na zavolanie alebo poslanie sms. Na viac človek mobil nepotrebuje. Batéria vydrží bez nabitia 2 týždne v pohotovostnom režime. To mi stačí. Pre preppera sú rôzne smartfóny hlúposť. To treba oddeliť. Na zvyšné veci používam lacný tablet od Lenova, stál nejakých 113€, ale úplne mi to stačí na každodenné používanie. K elektronike ešte patrí tranzistorové rádio Orava RP-130, má viacero funkcií, človek ho môže využiť aj ako mp3 prehrávač. Baterku má nabíjateľnú ako na mobiloch. Ide o to si rozdeliť energetickú spotrebu. Mobil používať výlučne len na hovory a smsky, nech vydrží čo najdlhšie, človek nikdy nevie, kedy sa mu mobil zíde. Na zvyšok môže použiť tablet, rôzne Iphone a smartfóny sú pre preppera hlúposť, a na zvyšok použije rádio. Nosím ešte digitálne hodinky od Atech Outdoorové, 7v1, majú množstvo funkcií, ktoré majú aj neviem aké drahé hodinky, tieto sú však oproti iným dosť lacné, ale na kvalite nič nestrácajú. Som s nimi spokojný a veľmi.

Powerbanka a poriadna, aj viac, niečo na solárnu energiu, alebo dynamo je pekné, môže pomôcť, ale v meste je mať dobré pri sebe vždy niekoľko powerbaniek s veľkou kapacitou.

Ďalej nosím lekárničku so sebou od MFH, je to základ, ale doplnil som ju o Betadine, jódový roztok, ktorý je najlepší na dezinfekciu, dokáže aj vodu upraviť na pitie, potom som dodal izotermickú fóliu do nej, a ešte stručnú príručku čo robiť, ak dôjde k nejakému úrazu, ktorú som dostal na kurze prvej pomoci keď som bol. Ďalej kondómy. Samozrejme, ešte aj nejaké lieky, do krabičky pre rybárov, kde majú háčiky, vyplatilo sa mi to. A lieky mám aj také na predpis, strýka mám lekárnika, zoženie mi čokoľvek.

Ďalej v NKD mám šatku, potom arabskú šatku tzv. Arafatku, Slnečné okuliare, Mechanix rukavice, multitool úplne základný, žiadny Leatherman ani nič také, lacný, ale stačí mi na všetko čo potrebujem, oceľ 420, tak to postačuje, a má aj kliešte, aj nožnice.

Ďalekohľad Berkut so zväčšením 30 krát. Niekto by namietal, načo také zväčšenie, ja som rád a plne mi vyhovuje. Ale doplním ešte nejaký monokulár so zväčšením do 10.

Potom rôzne blbosti ako eska pásky, sáčky na suchý zips, zapínacie špendlíky, sponky, sponky do vlasov pre lockpick, izolačná páska, sada na šitie, niekoľko USB-čiek s potrebnými vecami, žuvačky, tyčinky, krekry, náhradné nylonové tašky, ak by mi bolo potrebné niečo preniesť, tie mám dva kusy. Príbor. Pončo, keby veľmi pršalo, paracord 10m. Karabínky. Dezinfekčný gel na ruky a osviežujúce obrúsky na utretie, samozrejme aj normálne papierové vreckovky.

Pero a zápisník. Zápisník normálny, zabalím ho do sáčku na suchý zips, nepremokne nijak, tablet mám v neoprénovom obale.

Píšťalku, malý nožík, ešte malú led baterku od číňana, kompas a teplomer, kresadlo.

Zároveň mám peňaženku, ale peniaze v nej nenosím žiadne, tie mám ukryté inde. Tá mi slúži len pre základné doklady a nejaké kartičky.

Termosku mám, pollitrovú, v ktorej nosím horúcu vodu. Používam nie kovovú, ale normálnu sklenenú a plastovú, uchová teplo dlhšie, zospodu som ju otvoril a napchal drevenou vatou, obyčajnou vatou, zlepšila izolačné vlastnosti, a ja ešte mám niečo, čo by pomohlo na podpálenie, trebars kresadlom.

Samozrejme polievku v sáčku do hrnčeka a balenie kávy, či už Nescafé 3v1, alebo Lafesta, či Jacobs, poznáme to, v zime nosím aj čaje, zázvor s rakytníkom, alebo rooibos, tiež balíček horúcej čokolády, nech nie som obmedzený na výbere.

Napokon bežnú hliníkovú fľašu na vodu.

Väčšinu z toho nosím v malom vaku Baby Fish, cez rameno. Umožňuje mi to ľahký a rýchly prístup.

Zatiaľ toľko moje EDC/NKD, kým nebudú peniaze niečo vylepšiť, či doplniť.
Posledná úprava: 19.12.2015 22:28 od Zane Booker. Dôvod: doplnenie informácie
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Aké je vaše EDC? 02.12.2016 14:58 #341

  • Hunter88
  • Hunter88-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 6
  • Dostali ste poďakovanie 1
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Ročník 87 ? to fakt ?
Tak to zrátame .
Nož keramicky , nož zachranarsky , Baterka , zapalovač , paracord , baterka , záložna baterka , Mobil , Tablet , radio , powerbanka , lekarnička , NKD šatka , arafatka , okuliare , rukavice , multitool , ďalekohlad , sťahovacie-pásky , vrecka na suchý zips (to by som chcel fakt vidieť ako to vypadá ), špendlíky , sponky , izolačka , šitie ,USB-čka , žuvačky , tyčinky , krekry ,nylonove tašky (vieš čo je nylon ?) , príbor , poncho , karabíny , dezinfekčný gel , vlhčene obrusky , vreckovky , zápisník s perom ,píštalka ,malý nožík, kompas ,teplomer , kresadlo ,penaženka , termoska (tu sklenenu by som chcel vidieť ) , polievku , kávu , čaj , čokoladu , hlinikova flaša na vodu ,

Chlapče nič v zlom ale to to ani mentor Heňo ked ide s dcerou do lidla nenosí 30 litrový vak s tolkými zbitočnosťami . . .
Fakt by som ŤA chcel vidieť ako to máš napratane v " malom vaku " cez jedno rameno

By si mohol dať Update po roku možno aj nejake fotky . . .
Posledná úprava: 02.12.2016 14:59 od Hunter88.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Aké je vaše EDC? 25.01.2017 15:20 #342

  • Mego
  • Mego-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • I'm woodlandstalker
  • Príspevky: 36
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Moje EDC?

Authority messenger bag, asi dvojlitrova. Mám tam typickú skautskú KAPEZETKU so špendlikmi, morzeovkou, špagatmi, dratikmi a chujovinami; nožík rybka, 12cm opinel nosím na opasku. Potom mám zápisník a dva perá, obväz a dva alkoholom napustené gázy na dezinfekciu, kresadlo a zapaľovač, ktorý ešte možno funguje. Tohto roka som na vetrolamoch pri -22°C vykresal oheň bez použitia papiera, takže sa v tomto smere považujem za profesionálneho kresača. Asi 5x5 vaty, lenže tú mi asi nebude treba, keď sa bude dať použiť brezová kôra. Maličká baterka LED na litiove baterky, vydrží veľa. Čelovku so sebou nenosím, mám zrak jak orol. To je EDC... v prípade, že budem potrebovať poriadnu zbraň, bude sa ich po zemi váľať spústa. A na BOB-e ešte pracujem
Niektoré veci som si predstavoval inak...
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes