Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Akú farbu oblečenia?

Akú farbu oblečenia? 23.05.2015 11:52 #169

  • Milo Urban
  • Milo Urban-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 27
  • Dostali ste poďakovanie 2
  • COM_KUNENA_KARMA: 0
Ahoj Stalkeri
V tejto téme by som sa chcel venovať najmä farbe oblečenia prípadne farebnými vzormi oblečenia ktoré nosíme. Otázky sú teda nasledovné:

Akú farbu oblečenia preferujete (mesto/les...)?
Prečo práve túto farbu (výhody/nevýhody)?

Ak preferujete nejaký farebný vzor (napr. multicam, US woodland, MTP....) tak kam (mesto/les..) aký/é a prečo práve tento vzor?
Za seba preferujem farbu čiernu a to nielen preto lebo sa mi páči ale podľa mňa ide aj o nenápadnosť v meste a vidí sa mi čierna farba ako neutrálna pretože skôr ma budú prehliadať ako keby nosím olivovo zelenú a nebudú ma tak skôr radiť do military sektora a tým na seba pútať zvýšenú pozornosť. Nevýhodou samozrejme je že v lese cez deň v čiernom oblečení človek je viac nápadný no a samozrejme na čiernej je vidieť celkom dobre škvrny napr. od blata.

(len pre informáciu rifle nepreferujem pretože lepšie sa mi vidí voľnejší strih a hlavne veľké vrecká (napr. nohavice ako SFU NEXT od Helikonu) do ktorých schovám lepšie nejaké to osobné minimum ako kľúče, mobil, nôž, vreckovky.....)

V mestských podmienkach som však zaznamenal zvýšený výskyt oblečenia v maskovacích vzoroch (najmä nohavice vo vzore podobnému vzoru MULTICAM) a tak som sa zamyslel nad otázkou či by bolo vhodné takéto niečo do mesta nosiť pretože ak by sa niečo stalo a my sme v meste mohli by sme byť mylne označený istým typom ľudí za potenciálnu hrozbu a dostať sa tak do neželanej situácie. (Niekoľko príkladov toho čo by sa mohlo stať aby človek oblečený v maskovacom vzore bol označený za hrozbu si každý iste vie domyslieť.)
Posledná úprava: 23.05.2015 11:54 od Milo Urban. Dôvod: Upresnenie a vlastný názor
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Akú farbu oblečenia? 23.05.2015 15:45 #170

  • Autogen
  • Autogen-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Chcete zit vecne ???
  • Príspevky: 93
  • Dostali ste poďakovanie 7
  • COM_KUNENA_KARMA: 8
Osobne preferencie:
Standtartne mesto, praca - zemite farby alebo oliva. Myslim ze prave Tebov spominany Helikon to dokonale odhadol. Black, Olive Drab, Coyote co Foliage green su aj podla uplne super. Nevybocuju z rady normalnych farieb pouzivanych beznou populaciu a podakujem sucastnej mode, ktora praje aj mierne army stylu.

No a les? Podla mna je to jednoduche. Kvalitny prevlecnik stylu hejkal riesi v lese vsetko. Ci uz bude treba lovit nieco alebo niekoho :-) .


A suhlasim s Tebou/ niekde tu na fore som uz aj spominal/, ziadne maskovacie uniformy pre stalkera niesu dobre. Presne pre dovod ktory si uviedol.

Ale musim priznat ze sa dokonalst na vsetky obdobia s vynimkou leta ja doprucujem a pouzivam mimo mesto Gorku z ruskej armady.
Je to kus oblecenia ktory je sice armadny , ale v dnesnej dobe je natolko anonymny ze to myslim nebude problem.
Strilam,strilam a kukam nasi padaju.
Kuknem lepsie a ja ti mam naopak patrony.
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes