Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Vzduchovka

Vzduchovka 26.08.2015 18:51 #186

  • Mego
  • Mego-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • I'm woodlandstalker
  • Príspevky: 36
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Ahojte, na začiatok by som si rád kúpil vzduchovku. Strieľal som z nej iba raz v živote a úspešnosť zásahu cieľa bola cca 10%, čiže bieda.

Chcem sa však opýtať, ako sa na to díva zákon? Proste naklušem do armyshopu, vyberiem ľubovoľnú vzduchovku a môžem si strieľať kde chcem? Alebo sa s tým dá strieľať iba na strelnici?
Zbrojný preukaz zatiaľ nemám, ale časom bude aj to... no zatiaľ ma zaujíma ako je to s tou vzduchovkou... Ďakujem za help
Niektoré veci som si predstavoval inak...
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzduchovka 26.08.2015 19:05 #187

  • Lipo
  • Lipo-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Príspevky: 5
  • COM_KUNENA_KARMA: 6
Vzduchovka je volnocasova zalezitost bez nutnosti mat zbrojak. Ma to kazdy dedincan a strielaju tym potkanov./samoyrejme ak ho trafis do hlavy, ma to tak 15 jaulov. Vyber vzduchovky je alfa omega, doplnky, servis, kazivost, atd, v KE je vyborny army shop kde sam p Kiss veduci predajne je vzduchovkar, chodi na sutaze a mas info s prvej ruky www.dobrylovec.sk/zbrane/vzduckovky-a-co2/
takze uz len nabitu kreditku a mas neobmedzene moznosti, cenovo sa vies prehupnut aj cez 500 eur, za to uz mas legalnu ostru zbran.. su to zvlastni ludia vzduchovkari :-)
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzduchovka 26.08.2015 19:09 #188

  • Mego
  • Mego-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • I'm woodlandstalker
  • Príspevky: 36
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Ta kde jakých 500€... to je značná časť výplaty a teraz, keď potrebujem zimné gumy 17ky, si to určite nebudem môcť dovoliť.
Na začiatok by mi možno stačilo niečo také:
www.municak.sk/co2-zbrane/co2-vzduchovka...&p-cierna-4-5mm-19s/
áno, to najlacnejšie. Síce sa až tak do toho nevyznám, čiže sa rád nechám poučiť... ale nepotrebujem vzduchovku na potkany. V tejto fáze je môj prvotný cieľ z desiatich výstrelov 10 krát trafiť 10cm terč vzdialený 10 metrov.

Čo sa týka strieľania a nosenia vzduchovky, tam platia normálne zákony, že nemôžem nosiť na očiach? Strieľať môžem hocikde? Napr. zájdem do lesa, budem dbať na to, aby nepodbehol človek, urobím si tam terč a budem do neho páliť čo to dá? Alebo sa musím trepať na strelnicu?
Niektoré veci som si predstavoval inak...
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzduchovka 26.08.2015 19:24 #189

  • Lipo
  • Lipo-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Administrator
  • Príspevky: 5
  • COM_KUNENA_KARMA: 6
jasan je to vec penazenky, vzduchovky.org/strelba/paragrafy/
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzduchovka 26.08.2015 19:25 #190

  • Mego
  • Mego-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • I'm woodlandstalker
  • Príspevky: 36
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
Noooo, ďakujem pekne. Idem si to preštudovať a ak by som dačo neznal, tak ešte napíšem ;)
Niektoré veci som si predstavoval inak...
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Vzduchovka 26.08.2015 19:33 #191

  • Mego
  • Mego-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • I'm woodlandstalker
  • Príspevky: 36
  • COM_KUNENA_KARMA: -1
No a mám po radosti...

Takže ak som dobre pochopil ten zákon a texty k tomu
- nemôžem nosiť vzduchovečku na verejnosti, to znamená, že ju nemôže byť vidno. Ak je však v nepriehľadnom púzdre, je všetko OK?
- strieľať môžem len na strelnici, alebo na prispôsobenom mieste, čiže voľne v lese nie?
- píšu tam šalamúnsky, že pod 15J to kategória D, nad 15J je to kategórie C... čo ak zbraň má práve 15J? Je to C, alebo D?
- nepotrebujem teda zbrojný preukaz

Tieto veci mi nie sú jasné.
Niektoré veci som si predstavoval inak...
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes