Grand Power Q100 – Absolútna novinka od slovenského výrobcu

q100Slovenský výrobca pištolí Grand Power sa hlási o slovo horúcou novinkou s IWA 2015. Q100. Čo prináša? Pozrime sa na to.

 

 

Q100 nezaprie svoju rodinu K100 s vymeniteľnými gripmy,  uzamykaním rotáciou hlavne , obojstranným ovládaním a kvalitnými polyamidom na tele zbrane GF30.

Je postavená na štandardnom ráme Grand Power MK12, defaultne s Picatinny railom  MIL STD 1913.

q100Až potiaľto je to klasická K100. Ale prvé čo si všimnete je absencia kladiva! To je u GP novinka. Zbraň ma strikefire, t.j. skrytý bicí mechanizmus. Podľa fotiek, informácii s fór a info od pár ľudí čo ju držalo v rukách  to vyzerá, že ma výstražník,  priamobežný predpätý úderník a vraj neuveriteľne jemnú a hladkú spúšť , ktorá vraj nemá medzi zbraňami v našich luhoch a hájoch obdoby.

q100 1

Hlavné plus je považovaný nový spúšťací mechanizmus. Podľa slov môjho horehronského priateľa čo ju v rukách držal, je chod neskutočne hladký a jemný. / Originálne znenie jeho komentu je nepublikovateľne :-D/

q100 2

Zbraň je vo fáze výrobného prototypu. Je pravdepodobne, že serialka bude mať decocker.

Q100 je zrejme primárne určene pre ozbrojené zložky a sebaobranu.  Aj keď nám je všetkým jasné, že pre firmu GP ruže pre nákup v našich ozbrojených zložkách nepokvitnú...

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes